Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте,

След много сериозната буря и насрещен дъжд към дограмата, имаме чуден теч във всички стаи (даже в тази, в която ремонтирам сега. Добре, че ще има още един слой латекс :-D ) Течовете са от две места:
1.от тавана. Жилището е на последен жилищен етаж и се оказа, че прозорците на таванските стаи са протекли и отгоре има локви, които са избили при нас. Мисля да ги почистя и мина със UV устойчив силикон
2.от ПВЦ дограмата. Тук вече е интересно. Между отваряема и неподвиждна част се беше събрала вода, капеше и от первазите. Дограмата е Kommerling М, от висок клас, на 10г (само това знам, когато взехме апартамента). Отвън е с гранитогрес. Въпросите са откъде тече и как да се справя:
-вариант 1-от старото уплътнение. Не вярвам някога да е сменяно и в момента при оставя черна следа при допир. За 10г слънцето вероятно го е изпекло.
-вариант 2-от некадърно направен перваз и старо акрилно уплътняване и/или стар силикон
-вариант 3- проблем с уплътненията на стъклопакетите
-вариант 4-комбинация от горните.
-вариант 5-нещо, за което не се сещам

За момента мисля да сменя уплътненията на прозорците с нови и да взема хубав силикон или направо и нов метален перваз за отвън. Откъде според вас тече и как да се оправя? Благодаря предварително!

Прикачен файл

20200706_233535.jpg

Прикачен файл

20200706_232625.jpg

Прикачен файл

20200706_213852.jpg

Прикачен файл

20200706_231929.jpg

Прикачен файл

20200706_231823.jpg
burkov - специалист
За дограмата на пръв поглед изглежда сякаш отворите от външната за дрениране са запушени.
Нови снимки на дренажа и хидроизолацията на светло. Тествах го с чаша вода-не се оттича добре, но не е и трагичен. Три от четири отвора функционират. Как да ги отпуша?

Отвън при капачето се вижда и силикона, слаган преди 10г. Пукнатините (вероятно износване от слънцето) се забелязват лесно. Все още имам съмнения и в качеството на черните уплътнители между отваряема и неотваряема част. Не би трябвало да събират такова количество

Заслужава ли си да пробвам лайсна/полиуретанов уплътнител/отпушване или направо нова дограма? Старата е на 10г, но е била от най-добрите тогава. Доколкото четох, ПВЦ елементите имат добър експлоатационен срок-30г и нагоре. Малко се притеснявам да не заменя нещо хубаво на някаква възраст и снужда от малък ремонт с неясно колко добре монтирана нова дограма

Прикачен файл

20200707_111421.jpg

Прикачен файл

20200707_111410.jpg
miliad - майстор
Викни някой който разбира да ги огледа. Нови гуми, реглаж на обкова, проверка на дренажа, нов силикон.

Тема "ПВЦ дограма-теч" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: