Напишете въпрос свързан със санирането.
kozl - майстор
Та на клетъчния съм я проверил вече, защото имам наблюдения.
5-6 г. при слънчев огрев и горния пласт се надупчил. Долният може да изкара още толкова ако не падне градушка с по-голям размер, но външния вид на клетъчния поликарбонат вече е съсипан. Този де е бил на сянка прилича като на нов :?

А въпроса е как е при плътния поликарбонат :?
kr1100 - майстор
клетъчен - с каналите нали ?
При мен след месец започва 7 ма година, Няма никакви промени външно. На оранжерия с дъговидна конструкция е. 4-5 мм е дебелината.
Важно е да се спази отвън да е защитния UV слой. Има означение в/у предпазната лепенка. При моя от Панхим Ст. загора външния сло е покрит със синья предпазна лепенка с надписи UV. а вътрешния слой е с прозрачна лепенка.
Краищата / долния край/ са защотени с филтрираща прахозащитна лепенка, позволяваща на конденза да се оттича. Да скъпичка е 1 ролка беше 32-33 лв. 2016г. По врати , капандури горния им край е защитен с алуминиева самозалепяща се лепенка цената беше около 4,50 лв. за 50м .широчина 25 мм.
За да се разпада при теб - не си сложил защитния UV слой отгоре. Другото е този слой да не се надира от клони, предмети ... Ако поликарбона е монтиран с хоризонтални канали , а невертикални има проблеми със замръзване на конденза. При вертикални канали конденза се стчиа към дишащата лепенка.
През юли и август, че и септември разпъвам отгоре засенчваща 40% или 45% не помня колко е мрежа.
На този поликарбон от Панхим му дават 15 г експл. срок.
Мой приятел сложи на тераса плътен преди 4г. Не се е оплаквал.
ESPACE - майстор
ср фев 23, 2022 6:06 pmkozl написа:
5-6 г. при слънчев огрев и горния пласт се надупчил.
Абсурд, или е зверско менте или е монтиран обратно.
EDI - майстор
За сега 17 години при правилен монтаж, с УВ филтъра нагоре.
wanderer - специалист
6мм, кафяв, преди 2009 монтиран, без проблеми. няма лепенки по краищата.

Тема "Каква е трайността на поликарбоната ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: