• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
angel_mihaylov - напреднал
Здравейте,

предстои ни смяна на дограмата на терасата.
Самата тераса е около метър широка и три и половина дълга и идеята е прозорците да се отварят с плъзгане.
Към момента има поставена алуминиева дограма с т.н обикновенно плъзгане, като в изцяло отворено положение едното крило застава зад другото.
Стъклопакета /ако въобще може да се нарече стъклопакет/, който са сложили навремето /преди 30 години/ е от единично стъкло.
Та питането ми е следното.
Какви са ви впечатленията от дограмата с отваряне тип Фолксваген ?
Уплътнява ли добре, трудно ли се обслужва, лесно ли се приплъзва крилото при отваряне ?

Това , което знам е че е долу горе двойна като цена на дограмата със стандартно отваряне :-D
timo1 - специалист
чет юли 14, 2022 8:54 pmangel_mihaylov написа:
Здравейте,

предстои ни смяна на дограмата на терасата.
Самата тераса е около метър широка и три и половина дълга и идеята е прозорците да се отварят с плъзгане.
Към момента има поставена алуминиева дограма с т.н обикновенно плъзгане, като в изцяло отворено положение едното крило застава зад другото.
Стъклопакета /ако въобще може да се нарече стъклопакет/, който са сложили навремето /преди 30 години/ е от единично стъкло.
Та питането ми е следното.
Какви са ви впечатленията от дограмата с отваряне тип Фолксваген ?
Уплътнява ли добре, трудно ли се обслужва, лесно ли се приплъзва крилото при отваряне ?

Това , което знам е че е долу горе двойна като цена на дограмата със стандартно отваряне :-D
И при фолксвагена крилото застава зад другото,но уплътнява добре,не като плъзгането.
miliad - майстор
Дограма като всяка друга. Ако е направена и монтирана добре, затваря и работи добре. Цената е като при другите, само механизма на крилата е 10-15 пъти по-скъп в зависимост от размера. Чистенето е като при всяко плъзгане.
+ Е отварянето на големи пространства.
angel_mihaylov - напреднал
пет юли 15, 2022 8:32 pmtimo1 написа:
чет юли 14, 2022 8:54 pmangel_mihaylov написа:
Здравейте,

предстои ни смяна на дограмата на терасата.
Самата тераса е около метър широка и три и половина дълга и идеята е прозорците да се отварят с плъзгане.
Към момента има поставена алуминиева дограма с т.н обикновенно плъзгане, като в изцяло отворено положение едното крило застава зад другото.
Стъклопакета /ако въобще може да се нарече стъклопакет/, който са сложили навремето /преди 30 години/ е от единично стъкло.
Та питането ми е следното.
Какви са ви впечатленията от дограмата с отваряне тип Фолксваген ?
Уплътнява ли добре, трудно ли се обслужва, лесно ли се приплъзва крилото при отваряне ?

Това , което знам е че е долу горе двойна като цена на дограмата със стандартно отваряне :-D
И при фолксвагена крилото застава зад другото,но уплътнява добре,не като плъзгането.
Привет,

с други думи казано , няма да е напразна инвестицията във този тип дограма. Ще си уплътнява и няма да свисти от вятъра.
И най-вече всичко това ще е вярно ако се монтира читаво.
Може ли да ми препоръчате фирма?
Ролпласт вече идваха и ми дадоха цена от 2500 лева за фолксваген с размери 360/180.
Това , което констатираха е, че за да се монтира каквато и да е дограма на мястото на старата алуминиева - трябва да се зида /7-8 см/ стената от вътрешната страна, защото иначе нямало къде да стъпи новият профил, понеже старата дограма е монтирана едва ли не на вътрешен ръб.
Вярно ли е това или не ?
Lutchezar - майстор
Пусни снимки да се види как е закрепена старата и колко е дебела стената под нея.
angel_mihaylov - напреднал
вт юли 19, 2022 10:22 pmLutchezar написа:
Пусни снимки да се види как е закрепена старата и колко е дебела стената под нея.
Привет,

ето и снимките.

Прикачен файл

5.JPG
5.JPG (46.76 KиБ) Видяна 1259 пъти

Прикачен файл

4.JPG
4.JPG (40.84 KиБ) Видяна 1259 пъти

Прикачен файл

3.JPG
3.JPG (66.36 KиБ) Видяна 1259 пъти

Прикачен файл

2.JPG
2.JPG (54.01 KиБ) Видяна 1259 пъти

Прикачен файл

1.JPG
1.JPG (30.52 KиБ) Видяна 1259 пъти
angel_mihaylov - напреднал
вт юли 19, 2022 10:22 pmLutchezar написа:
Пусни снимки да се види как е закрепена старата и колко е дебела стената под нея.
ето и останалите снимки

Прикачен файл

9.JPG
9.JPG (58.74 KиБ) Видяна 1258 пъти

Прикачен файл

8.JPG

Прикачен файл

7.JPG
7.JPG (115.23 KиБ) Видяна 1258 пъти

Прикачен файл

6.JPG
6.JPG (78.8 KиБ) Видяна 1258 пъти
Lutchezar - майстор
Не виждам основното, долната стена от вътре.
В момента това е усвоено пространство, което вече е външна стена на стая, така ли?
angel_mihaylov - напреднал
ср юли 20, 2022 10:17 pmLutchezar написа:
Не виждам основното, долната стена от вътре.
В момента това е усвоено пространство, което вече е външна стена на стая, така ли?
Привет Лъчо,
не, това не е усвоено пространство. Остъклени тераси са. Искам да махна алуминиевата дограма на терасите и на тяхно място да сложа ПВЦ тип Фолксваген.
Ето и снимките на стената върху която е стъпила настоящата дограма.
Става въпрос за две тераси.

Прикачен файл

11.JPG
11.JPG (82.38 KиБ) Видяна 1190 пъти

Прикачен файл

10.JPG
10.JPG (40.71 KиБ) Видяна 1190 пъти
Lutchezar - майстор
Малко са ти странни снимките, като режеш ти знаеш какво остава, но общата картина се губи някак си.
Това е алуминиев профил, с обща дебелина около 5 см, на който се плъзга двоен стъклопакет, хубаво би било да уточниш дебелината. За мен при правилни уплътнения не би трябвало да духа и свири дори в сегашното си изпълнение.
Ако не е прозорец на стая, а само затваря, подмяната е само някакво наливане на пари, разправии с ремонти къртене, не виждам как подмяната на дограмата ще подобри особено комфорта в обитаемото помещение.
Къде греша?
Колко е дебела стената на балкона, от какъв материал е?
  • 1
  • 2

Тема "дограма за тераса тип Фолксваген / паралелно плъзгане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: