• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Имам на вилата си басейн,който е лят от бетон на земята,и от една година започна да тече някъде от дъното.Теч е малко силно казано но около него е мокро дори и в жегите.Миналото лято направих замазка от пясък и цимент на дъното ....но пак пратече :? Четох много за различни лепила и други но не съм сигурен,че това ще реши проблема ми.Моля за помощ.Благодаря предварително за всякъкви предложения-аз съм лаик в тази област :)
laki1968 - специалист
plamen HART написа:
Имам на вилата си басейн,който е лят от бетон на земята,и от една година започна да тече някъде от дъното.Теч е малко силно казано но около него е мокро дори и в жегите.Миналото лято направих замазка от пясък и цимент на дъното ....но пак пратече :? Четох много за различни лепила и други но не съм сигурен,че това ще реши проблема ми.Моля за помощ.Благодаря предварително за всякъкви предложения-аз съм лаик в тази област :)
сигурно ще се повторя,или ти не четеш. но пробваи с www.izomax.bg
Transporterr - специалист
аз имам подобен басейн,когато миналата година протече го шпакловах с теракол флекс отвътре и отново го боядисах с латекс както и преди 20 години когато са го правили.може в замазката да сложиш водно стъкло или друго добавка за водоплътност.оказва се че латекса върши добра работа за боядисване на басейни,вярно че е малко в стил "бгтунинг" обаче е факт .успех :cool:
$64EN - специалист
plamen HART написа:
Имам на вилата си басейн,който е лят от бетон на земята,и от една година започна да тече някъде от дъното.Теч е малко силно казано но около него е мокро дори и в жегите.Миналото лято направих замазка от пясък и цимент на дъното ....но пак пратече :? Четох много за различни лепила и други но не съм сигурен,че това ще реши проблема ми.Моля за помощ.Благодаря предварително за всякъкви предложения-аз съм лаик в тази област :)
тази тема преглеждал ли си я?
arai - специалист
Има решение но ще ти се стесни басейна.Интересува ли те?
heron - напреднал
A някой ползвал ли е Tixophalte на Isomat? Какво мислите за него, дали залепва по-здраво за фугите, отколкото силикона?
arai написа:
Има решение но ще ти се стесни басейна.Интересува ли те?
Да!....Няма да правя нова отливка,нали?Мислех да използвам стария и вътре да отлея нов но се отказах.До средата на юли,когато ще имам време за ремонта,приемам съвети а след това....
arai - специалист
Понеже басейните се правят задължително с хидроизолация отвън и отвътре, сега трябва да направиш хидроизолация в този, върху нея да отлееш новия басейн и после да намажеш с някаква хубава изолация и отвътре след това си слагаш там плочки или каквото и да е.
Ivan_Kurtev - специалист
Ами да, ако ти се е компрометирала само хидроизолацията добре но ако си тече...порядъчно тогава е лошо. Ако ще го поправяш като хората трябва добре да провериш от къде тече, защото и да сложиш флексово лепило от вън... водата ще си намери начин да излезе.
Първо се поправя от вътре после може да направиш една козметика от вън.
Ivan_Kurtev написа:
....Първо се поправя от вътре после може да направиш една козметика от вън.
Да,от вътре ще го правя.Вчера пак го оглеждах и вече съм сигурен,че тече от дъното :sad: Не съм сигурен,че ако отлея ново дъно ще спре да тече :?
  • 1
  • 2

Тема "Как може да се спре теч от не вкопан басейн?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: