Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
mavryt4o - майстор
Stambolov написа:
Браво колега много добре си направил .Сега отиваш в магазина ,купуваш една бака грунд /свързващ/ има го на водна основа около 35 лв баката беше преди 2 години .Мажеш целия покрив след 5-6 часа можеш да лепиш .Почва се от долния наи нисък краи /водоравно/и се върви към билото със всяка следваща ролка като се прави застъпване 10 см /колкото е гол без посипката./. Ако ще слагаш улуци го направи преди залепянето на ролките /воалита/ ,или поне сложи скобите за улуците. Ако раиона е много ветровит може да го оковеш по краищата с тапицерски гвоздеичета или залепяш вътре в улука /аз така направих и съм доволен не е мръднал и то на 4 етаж таванско изпълнение /трябва да купя нова батерия на фотото и някои ден ще кача снимки/.Пич взимаи горелката и го мятаи ,еи каде е празника.....таифата не чака /бира рокендрол и тн.....и много херци ..../ ХАИДЕ СЪС ЗДРАВЕ .БАТ ЖИКИ ОТ ВАРНА .ТЕЛ 0888/73 22 77 Допълнение към казаното от колегите . Ако не си 120 кг качваи се и работи .Желателно е да си работил с винтове , скоби и планки/колонките са с планки както виждам / нещо много важно ГВОЗДЕИ СЕ ПОЛЗВАТ САМО ОТ КОФРАЖИСТИ.Ако трябва подпри с колонка в средата покрива за да не отдаде докато си върху него.УКРЕПИ ВСИЧКИ ВРЪЗКИ м/у КОЛОНИ И ГРЕДИ.
75 кила съм даржи ме без проблем планките са хванати под фондаменчето с нкери за долната плоча всичко съм укрепвал с видеи за дърво с максимална дължина със 120 милиметровите винтовертчето пак и аз зор водяхме относно средната подпора само нея не съм сложил
mavryt4o - майстор
schuldiner написа:
EDI написа:
Аз го полагам студено, като ползвам галванизирани пирони и студено битумно лепило, без грундиране, но го полагам върху сачак или ОСБ/ това на вилата/, тук дъските са доста груби.
Това по-бива. Не че не лепя и аз топло, ама първо залепването я стане, я не и второ, веднъж на десетина пъти покривът изпушва отнякъде - излишни главоболия за направи си сам... По тази причина битумните грундове са безсмислени, а колко красиво става ако се разтекат...
По принцип първо се монтира подложен битумен пласт, най-удобно с приковаване (20-30 гвоздея/м2), а върху него вече може и да се лепи с горелка.
В конкретния случай ветрилността я виждам като опасност веднъж за конструкцията и още един път - за самата изолация. Така че няма значение дали е воалит или ламарина - все е кофти. Дори воалитът като по-слаб е за предпочитане, че напорът няма да събори навеса.
Не се подлъгвайте за широки дъски за обшивката - уж бързо се редят, ама ако не са съвсем сухи, гвоздеите не могат да удържат деформациите им. Тук може да се изчака месец-два с временно покритие, да се разпокрие, да се пренаредят дъските и тогава да се фиксира трайно хидроизолацията.
материала е на 10 тина години трбва да е поизсъхнал значи 2 пласта хидроизолация повече пирони и горелката да играе
schuldiner - майстор
Много свеж за 10 годишен, лъже окото. То, като се загледах, на талпи отиват, ама каквито - такива. На средните попове не им се вижда анкерирането в пода - надявам се имат планки като на предните. По една скосена гредичка, независимо от размера и ъгъла (да не пречи на преминаването), все ще е от полза и за товара, и за обратната сила.
Окрайчването на хидрото е не по-малко важно от залепването/приковаването. Дали ще имаш челни дъски, дали ще слагаш улук, но някакъв завършек трябва да има. Па ако ще и с преваз (лайстна) по страните да я хванеш... За долната част звършек без челна дъска и пола не само че не е правилен, но е и доволно грозен. Тука една челна дъска е 15-20 лв., полите и те там за 4-5 м, та да се чуди човек какво толкова се икономисва с това голо "обръщане" на изолацията... Аз бих монтирал челни дъски и на страните, за да се образува борд 3-4 см, бих сложил и поли там, а хидрото задигнато и ковано по този борд под полата или лепено със студено лепило върху полата, но ти си знаеш бюджета и дали ти се занимава...
bulhomes2 - майстор
Средната опорна греда със сигурност ще провисне. Имам две такива 4 метрова 12х12 см подпряни само в двата края и увсиснаха. Съветвам те още (докато не е увиснала) сега сложи под нея още една такава (може и да е по-къса - да не стъпва на подпорите) и от свете страни ги захвани хубаво със здрав шперплат. Така ще получиш много по-здрава греда. Ако изчакаш да се убедиш, че действително ще увисне, и се опиташ да го направиш с вече крива греда - не съм убеден дали няма да е по-лошо. Ако не збравя ще ти снимам моите да се убедиш.
mavryt4o - майстор
bulhomes2 написа:
Средната опорна греда със сигурност ще провисне. Имам две такива 4 метрова 12х12 см подпряни само в двата края и увсиснаха. Съветвам те още (докато не е увиснала) сега сложи под нея още една такава (може и да е по-къса - да не стъпва на подпорите) и от свете страни ги захвани хубаво със здрав шперплат. Така ще получиш много по-здрава греда. Ако изчакаш да се убедиш, че действително ще увисне, и се опиташ да го направиш с вече крива греда - не съм убеден дали няма да е по-лошо. Ако не збравя ще ти снимам моите да се убедиш.
майтап няма почна да увисва хич не ми се слагаше в средата подпора зарваря сялото пронстранство но няма начин;(
mavryt4o - майстор
schuldiner написа:
Много свеж за 10 годишен, лъже окото. То, като се загледах, на талпи отиват, ама каквито - такива. На средните попове не им се вижда анкерирането в пода - надявам се имат планки като на предните. По една скосена гредичка, независимо от размера и ъгъла (да не пречи на преминаването), все ще е от полза и за товара, и за обратната сила.
Окрайчването на хидрото е не по-малко важно от залепването/приковаването. Дали ще имаш челни дъски, дали ще слагаш улук, но някакъв завършек трябва да има. Па ако ще и с преваз (лайстна) по страните да я хванеш... За долната част звършек без челна дъска и пола не само че не е правилен, но е и доволно грозен. Тука една челна дъска е 15-20 лв., полите и те там за 4-5 м, та да се чуди човек какво толкова се икономисва с това голо "обръщане" на изолацията... Аз бих монтирал челни дъски и на страните, за да се образува борд 3-4 см, бих сложил и поли там, а хидрото задигнато и ковано по този борд под полата или лепено със студено лепило върху полата, но ти си знаеш бюджета и дали ти се занимава...
сложих челни и хидрото като се опарича за улук пак ще снимам макар че и още десетки идеи ми се въртят ама.....
bulhomes2 - майстор
mavryt4o написа:
майтап няма почна да увисва хич не ми се слагаше в средата подпора зарваря сялото пронстранство но няма начин;(
Има начини да е без подпора. Един ти описах. Друг начин е с пе-айзен, който обхваща дървената греда. Правил съм го и с пе-айзен под гредата, но при вече направена конструкция няма как да стане
mavryt4o - майстор
ето снимките

Прикачен файл

rrrrrrrrrrrrrrr.jpg

Прикачен файл

pppppppppp.jpg

Прикачен файл

iiii.jpg
EDI - майстор
Браво, много добър резултат, добре се е оформил къта за отдих и пийване :partyman: Битумно руло гледам си ползвал за покрива, как го сложи - с горелката или студено, както коментирахме.
mavryt4o - майстор
EDI написа:
Браво, много добър резултат, добре се е оформил къта за отдих и пийване :partyman: Битумно руло гледам си ползвал за покрива, как го сложи - с горелката или студено, както коментирахме.
имах излишна черна хартия първо нея сложих и после покрих с воалита някакъв руски беше през 30 см видия с шайба и квадратче воалит година и отгоре вече не е мръднало нищо само ме е яд имах тънко фибранче трябваше да го сложа под воалита но асмалъка плъзна от всякаде и не напича толкова но наи-съм доволен от системата за водна мъгла

Прикачен файл

magla.jpg

Тема "БЪПРОС ЗА ВОАЛИТ НА ПОКРИВ НА ВЕРАНДА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: