Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
mavryt4o - майстор
НА СНИМКАТА СЕ ВИЖДА ДО КАДЕ СЪМ СТИГНАЛ СПРЯХ СЕ НА ВОАЛИТ ЗА ПОКРИВА РАЗБИРА СЕ ЗАРАДИ ЦЕНАТА ТА ВАПРОСА МИ Е ОТ КАДЕ ДА СИ КУПЯ НАИ-ИЗГОДНО ОТ ПЛОВДИВСКО СЪМ И НАЧИН НА ПОЛАГАНЕ !?

Прикачен файл

18042011196.jpg

Прикачен файл

17042011194.jpg
mavryt4o - майстор
mavryt4o написа:
НА СНИМКАТА СЕ ВИЖДА ДО КАДЕ СЪМ СТИГНАЛ СПРЯХ СЕ НА ВОАЛИТ ЗА ПОКРИВА РАЗБИРА СЕ ЗАРАДИ ЦЕНАТА ТА ВАПРОСА МИ Е ОТ КАДЕ ДА СИ КУПЯ НАИ-ИЗГОДНО ОТ ПЛОВДИВСКО СЪМ И НАЧИН НА ПОЛАГАНЕ !?
И С КАКВО ДА ИМПРАГНИРАМ ДЪРВЕНИЯ МАТЕРИАЛ СРЕЩУ ВРЕДИТЕЛИ И АТМОСФЕРНИТЕ ВЛИАНИЯ ДА ИЗКАРА ПО-ДЪЛГО ВРЕМЕ НА 25 СЪМ ВСИЧКО СИ ПРАВЯ САМ НО НЕ МЕ Е СРАМ ДА ПОПИТАМ И ДА ВЗЕМА АКЪЛ ОТ РАЗБИРАЧИТЕ.ПОМАГАИТЕ АКТИВНО ЧЕ ЗА ВЕЛИГДЕН ТРЯБВА ДА СЪМ СЪБРАЛ ТАИФАТА ОТДОЛУ.
8180 - майстор
Колега, поогледай се наоколо как пишем тук. Може и Правилата да прочетеш.
baharkadirov - специалист
mavryt4o написа:
И С КАКВО ДА ИМПРАГНИРАМ ДЪРВЕНИЯ МАТЕРИАЛ СРЕЩУ ВРЕДИТЕЛИ И АТМОСФЕРНИТЕ ВЛИАНИЯ ДА ИЗКАРА ПО-ДЪЛГО ВРЕМЕ
За импрегнатор ти препоръ4вам това http://stroitelnimateriali.produkti.sof ... hemit/2355
schuldiner - майстор
Тая конструкция иска импрегниране със ... стомана. Абе човек, не те ли е страх да се качваш отгоре му на това нещо? Да не говорим, че може вятъра да го отвее...
За Празника може да си опънеш воалита и да го затиснеш с тротоарни плочи или да го приковеш с летви, т.е. временно. Чак когато дъските изсъхнат добре и спрат да свиват може да го фиксираш, иначе ще се накъса.
Stambolov - специалист
Браво колега много добре си направил .Сега отиваш в магазина ,купуваш една бака грунд /свързващ/ има го на водна основа около 35 лв баката беше преди 2 години .Мажеш целия покрив след 5-6 часа можеш да лепиш .Почва се от долния наи нисък краи /водоравно/и се върви към билото със всяка следваща ролка като се прави застъпване 10 см /колкото е гол без посипката./. Ако ще слагаш улуци го направи преди залепянето на ролките /воалита/ ,или поне сложи скобите за улуците. Ако раиона е много ветровит може да го оковеш по краищата с тапицерски гвоздеичета или залепяш вътре в улука /аз така направих и съм доволен не е мръднал и то на 4 етаж таванско изпълнение /трябва да купя нова батерия на фотото и някои ден ще кача снимки/.Пич взимаи горелката и го мятаи ,еи каде е празника.....таифата не чака /бира рокендрол и тн.....и много херци ..../ ХАИДЕ СЪС ЗДРАВЕ .БАТ ЖИКИ ОТ ВАРНА .ТЕЛ 0888/73 22 77 Допълнение към казаното от колегите . Ако не си 120 кг качваи се и работи .Желателно е да си работил с винтове , скоби и планки/колонките са с планки както виждам / нещо много важно ГВОЗДЕИ СЕ ПОЛЗВАТ САМО ОТ КОФРАЖИСТИ.Ако трябва подпри с колонка в средата покрива за да не отдаде докато си върху него.УКРЕПИ ВСИЧКИ ВРЪЗКИ м/у КОЛОНИ И ГРЕДИ.
Последна промяна от Stambolov на вт апр 19, 2011 9:38 pm, променено общо 1 път.
ZEDYCUS - майстор
Най евтино(миналата година) когато взимах за барбекюто беше в Бриколаж, български Изофлекс май беше, 54 лева 10 квадрата, тоест 10метра топче. За полагане пробвай с търсачката има много теми, а за конструкцията ще си замълча. :? И махни капс лока :wink: .
EDI - майстор
ИЗОФЛЕКС 58, него ползвах, е добър материал.Сложих 4 кг със зелена посипка на навеса преди 3-4 години, до сега съвсем леко само е избледняло зеленото, други проблеми няма.Аз го полагам студено, като ползвам галванизирани пирони и студено битумно лепило, без грундиране, но го полагам върху сачак или ОСБ/ това на вилата/, тук дъските са доста груби.За конструкцията, малко слабичка ми се види, средната греда малко е провиснала, трябва да помилсиш малко по въпроса.Сега си подготвям /рендосване и лакиране/ колоните, гредите и опорите за моя навес на вилата 660Х250 размери, но ще ползвам колони и основни греди 12Х12, а за покривната част греди 10Х5.Ще цъкна някоя снимка, ако се сетя, да видиш горе-долу как става при мен.
jekasus - майстор
Аз пък съм фен на ламарината
Изображение Без грундове, газови горелки, само дрелка и видии ти трябват. Ако те дразни дрънченето на дъжда(мен пък ме кефи), ползвай онодулин, тук само чук и гвоздеи за този тип покрив ти трябват. И ъглошлайф и в двата варианта.
schuldiner - майстор
EDI написа:
Аз го полагам студено, като ползвам галванизирани пирони и студено битумно лепило, без грундиране, но го полагам върху сачак или ОСБ/ това на вилата/, тук дъските са доста груби.
Това по-бива. Не че не лепя и аз топло, ама първо залепването я стане, я не и второ, веднъж на десетина пъти покривът изпушва отнякъде - излишни главоболия за направи си сам... По тази причина битумните грундове са безсмислени, а колко красиво става ако се разтекат...
По принцип първо се монтира подложен битумен пласт, най-удобно с приковаване (20-30 гвоздея/м2), а върху него вече може и да се лепи с горелка.
В конкретния случай ветрилността я виждам като опасност веднъж за конструкцията и още един път - за самата изолация. Така че няма значение дали е воалит или ламарина - все е кофти. Дори воалитът като по-слаб е за предпочитане, че напорът няма да събори навеса.
Не се подлъгвайте за широки дъски за обшивката - уж бързо се редят, ама ако не са съвсем сухи, гвоздеите не могат да удържат деформациите им. Тук може да се изчака месец-два с временно покритие, да се разпокрие, да се пренаредят дъските и тогава да се фиксира трайно хидроизолацията.

Тема "БЪПРОС ЗА ВОАЛИТ НА ПОКРИВ НА ВЕРАНДА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: