Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
marinskikt - специалист
Апартамента е панелка и с течение на времето се появяват пукнатини на връзките на панелите. От тези пукнатини по терасата над мен просмуква вода. Най-много около тръбата за отичане на водата.

Въпроса е как да хидроизолирам терасата над мен, за да не просмуква вода? Четох статията за хидроизолация, но собственниците над мен, не желаят да е бял пода на терасата им. Моля помогнете със савети. Благодаря на отзовалите се.

Прикачен файл

Tryba otichane na voda_resize.jpg
Тръбата за отводняване на терасата
Tryba otichane na voda_resize.jpg (69.64 KиБ) Видяна 6889 пъти
Osiris - специалист
ами затваряш сухия сифон на терасата и го заменяш с обикновен такъв за тази цел ще трабва да освободиш тръбата от плочата и да пробиеш дупка за новия :?
marinskikt - специалист
Ако намажа пукнатините с водно стъкло дали няма да се запълнят и да не просмуква през тях? Мозайка е все пак и незнам дали ще се получи нещо.
Osiris - специалист
по мои наблюдения трабва да се отстрани източника на влагата който предполагам е връзката на сухия сифон на снимката с оточната тръба
ако не отстраниш източника водата ще си намери друго местенце и пак ще избие :?
marinskikt - специалист
За сифона е ясно. Има обаче и пукнатини които незнам как да ремонтирам.
Osiris - специалист
ами няи лесно с теракол но трябва да е отгоре понеже има влага и бетона се напоява през зимата като замръзне това е ефекта :?
marinskikt - специалист
Все още се чудя, дали да не мина цялата тераса с "Аквастоп 2" на "Боро" :? Дали ще хване върху мозайката?
marinskikt - специалист
Ето това е и онагледяване на проблема!

Прикачен файл

Traba-te4.JPG
Теч
Traba-te4.JPG (43.93 KиБ) Видяна 6648 пъти
tottenham - специалист
днес чух за Аквамат, който уж щял да предпазва от такива просмуквания на влага?

Тема "Хидроизолация на тераса?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: