• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
hidrazin - майстор
пет май 31, 2024 7:35 amkozl написа:
Ще го напъне вътрешното мембранно фолио когато басейнът е празен и се получи налягане в обратна посока отвън-навътре.
Басейн никога не се оставя празен с изключение на кратките периоди когато се изпразва за почистване.
Така че ще го напъне на върба в сряда...
:partyman:
silent - майстор
Аз бих запълнил където има нужда бих прешпакловал където има нужда и бих боядисал коритото с течна гума.
hidrazin - майстор
ср юни 05, 2024 5:17 pmsilent написа:
Аз бих запълнил където има нужда бих прешпакловал където има нужда и бих боядисал коритото с течна гума.
А фолио ще слагаш ли?
Щото ако ще слагаш, ще трябва да го надупчиш тук-там по дъното за да не събира вода между бетона и фолиото че такава мизерия ще се събере там че не ти е работа...
:partyman:
silent - майстор
Ми не бях се сетил ма е хубаво да има някакъв дренаж. Всъщност аз бих направил това на негово място, инак нямам мерак за подобни неща. Нещо не ми се работи много напоследък. Само необходимия мимум колкото да не се дразни жената. :-D
hidrazin - майстор
Обикновено басейните с мушама нямат "стени".
Стената е гофрирана ламарина която идва навита в кашон.
Прави се "дъно" от подложен бетон което се засипва с кварцов пясък за да е мекичко на краката при стъпване по дъното.
Гофрираната ламарина се развива и се съединява с винтовете от комплекта.
Слага се фолиото и започва пълнене на басейна и изпъване на фолиото.
Монтират се скимерите, струйници, лайсни ...
Накрая се прави обратна засипка със земна маса.
Добре е преди това около басейна (гофрираната ламарина) да се нареди фибран за да отдава температура към почвата.
Не се изпразва. Никога, освен за почистване. Зимата се сваля нивото с 1/3.
Щом е фолио - ник'ви хидроизолации, никакъв бетон за стени. Е, може и бетон, може и тухли но трябва да е дренирано.
Ако ще го прави от водонепропуслкив бетон, да си го налепи с плочки.
Ма пак никога не се оставя празен, дори и бетонен.
:partyman:
P.S. Писано е по тая тема преди години и то доста изчерпателно.
  • 1
  • 2

Тема "Хидроизолация на басейн и подготовка на коритото" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: