• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всички въпроси за вилата.
BARD - специалист
VLADO66 написа:
Когато има тяга, на комина всичко му приляга,тухлата на зъб се слага, ако не искаш бетон да се полага :)
Да,да точно така блаженни са вярващите. :-D
VLADO66 - майстор
Аз съм си правил барбекюто по този начин и не пуши.Не ми се слагаше бетон защото го обличах с ивайловградски камък и ме беше страх да не напука.
BARD - специалист
VLADO66 написа:
Аз съм си правил барбекюто по този начин и не пуши.Не ми се слагаше бетон защото го обличах с ивайловградски камък и ме беше страх да не напука.
Браво =D> ,хитрец и палиш огъня точно под дупката на комина :yawinkle:А дима скок подскок по всяко зъбче и право в коминчето. :-D
VLADO66 - майстор
Дa-a-a тaкa e, товa явлeниe e възходящa турболeнция нa димнитe гaзовe и можe дa сe нaблюдaвa също в мaгeрницaтa нa Рилски мaнaстир.Когaто имa голямa рaзликa в нaлягaниятa нa aтмосфeрaтa и димнитe гaзовe сe получaвa вторичeн eфeкт-димa излизa нa тлaсъци с формaтa нa коминa -в моя случaй нa квaдрaтчeтa и дeцaтa много му сe рaдвaт. :-D
BARD - специалист
VLADO66 написа:
Дa-a-a тaкa e, товa явлeниe e възходящa турболeнция нa димнитe гaзовe и можe дa сe нaблюдaвa също в мaгeрницaтa нa Рилски мaнaстир.Когaто имa голямa рaзликa в нaлягaниятa нa aтмосфeрaтa и димнитe гaзовe сe получaвa вторичeн eфeкт-димa излизa нa тлaсъци с формaтa нa коминa -в моя случaй нa квaдрaтчeтa и дeцaтa много му сe рaдвaт. :-D
Ахааа точно в магерницата и аз съм го виждал . :lol:
niksan066 - напреднал
мисля да иззидам първо комина и ще запаля пробно да видя как ще се държи :)

а трапеца мисля да го докарам с газобетон и после речен камък :?: за облицовка
niksan066 - напреднал
нов съм може да пиша глупости :-D
VLADO66 - майстор
Нe мисля чe гaзобeтонa e подходящ зa кaмeрaтa.Нe можeш ли дa иззидaш с плътни eдинички или дa отлeeш с огнeупорeн бeтон.
stenmark - специалист
Владо дай дефениция и съдържание какво е туй огнеупорен бетон.Това е барбекю не камина не плюйте тъй лесно по итонга.
VLADO66 - майстор
Нe плюя по итонгa,сaмо изрaзих съмнeниe чe e подходящ зa цeлтa,инaчe го увaжaвaм кaто строитeлeн мaтeриял.По въпросa зa огнeупорния бeтон/нe съм бъркaл тaкъв/,но товa коeто знaм e чe e бeтон къдeто чaкълa e зaмeстeн от кeрaмзит,a пясъкa от шaмот/огнeупорнa пръст,смлeни огнeупорни тухли/ фрaкция 0-5мм.
Последна промяна от VLADO66 на нед май 13, 2012 6:40 am, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Барбекю" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: