• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
iianatoliiii - помощник
А някой може ли да ми каже как тогава се строят хижите в гората като мястото не е в регулация :?
ICC - специалист
Ако харесаното от теб не е горски фонд или някаква защитена зона, може да строиш. Трябва да се възложи да се направи ПУП,т.е. подробен устройствен план, като това може да се предприеме само от собственика на земята. Този ПУП се представя на експертния съвет в съответната община. Най-просто е да се поинтересуваш от архитекти, които изготвят ПУПове, обикновено те поемат всичко от заснемането на терена и комуникациите до разрешението за строеж и да разбереш дали цената те устройва. Без архитект няма вариант за одобряване на ПУП. Успех! А по въпроса за хижите, според мен няма частни такива. Те са собственост на горските стопанства.
Стефан - майстор
astor написа:
... Това с фургона също е опция. Намират се за около 200-500лв . Проблемът е в тока и водата. Ако нямаш регулация не знам дали ще те свържат.
За тока има генератори, а водата е преносима в туби
iianatoliiii - помощник
ICC написа:
Ако харесаното от теб не е горски фонд или някаква защитена зона, може да строиш. Трябва да се възложи да се направи ПУП,т.е. подробен устройствен план, като това може да се предприеме само от собственика на земята. Този ПУП се представя на експертния съвет в съответната община. Най-просто е да се поинтересуваш от архитекти, които изготвят ПУПове, обикновено те поемат всичко от заснемането на терена и комуникациите до разрешението за строеж и да разбереш дали цената те устройва. Без архитект няма вариант за одобряване на ПУП. Успех! А по въпроса за хижите, според мен няма частни такива. Те са собственост на горските стопанства.
Благодаря ти много успех и на теб :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:
popoci - специалист
Така е, без архитектурен проект за обособяване на регулиран имот не може да направиш нищо сериозно и законно. Поинтересувай се как стоят нещата с временното строителство. Често пъти леките конструкции се вместват в графата временно строителство. Цената на един имот скача когато е в регулация и има вода и ток (дори само разрешителни за това) , което е важно да се прецени при по-нататъшна продажба. Ако пък е голям имота може да го вкараш в регулация и после да продадеш част от него , за да си покриеш разходите.
абе накрая всичко опира до парите дето си заделил :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Архитектурен план" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: