• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 19
Всички въпроси за вилата.
vancho20 - специалист
complast написа:
Ванчо,
между пещ и барбекю има разлика.При пещите никога комина не е вътре.
http://www.youtube.com/watch?v=2N33N-ey ... re=related
А така се се прави "кофраж" за зидане.
http://www.youtube.com/watch?v=CHRrkDm3 ... re=related
Може би , ви направи впечатление,че тези от клипа зидат с обикновени
тухли.
А тези дори и кал ползват.
http://www.youtube.com/watch?v=kBhpdvv5 ... re=related
Първо говорим за димоотвод а не за комин!
Второ, от втория линк който си дал пеща е с димоотвод до вратичката и да от обикновенни тухли е но както сами са го кръстили е за пици.
Трето , да има разлика между пещ и барбекю , радвам се че вече някои хора ги различават.
И последно има много пещи градени и все още се градят с димоотвод който е вътре(на стените или тавана) просто са по сложни за изпълнение, заради клапите или шибъри които се монтират на самия димоотвод така че, при затварянето им да оплътняват добре и да не пропущат топлина! :)
vancho20 - специалист
Изображение
Изображение
За сега съм до тук , има още доста работа.
Red_line - специалист
И така дойде времето и на моят проект да бъде започнат. С времето проектът претърпя доста промеви но идеята се запазва почти същата.
ето и малко предистория.Като начало имам тази стара барака която се състои от 2 части WC и стая за всичко.Изображение Първоначалната ми идея беше да я съборя и да сторя всичко наново но след по обстоен оглед се оказа че тя има здрави оснви и би изкарала още дълго, и мисля да я освежа доста и да и дам нов живот.изглежда кофти защото е правена от шперплатови платна който с времето са се раздули и сега се рушат но оставалата част бива и след ремонта ще добие ново лице :razz:.
идеята ми сега е да пристроя към нея малко помещение за барбекюто.
И така - започнах да копая основите Изображение
изкопах ги широки 150мм и дълбоки 300мм.Сравнително тесни са но са ми достатъчни пристройката ще е от борови мертеци обкована с ламперия.след седмица време излях основите и подготвих за да излея и площатката : отдолу я напълних с големи камъни и след това по-едър чакъл Изображение
докато изливаах бетона забих метални планки за които да захвана мертеците след това.
ето го излято:Изображение
Изображение
след като стегна бетона започнах да поставям мертеците .
Изображение
Изображение
за сека сам на този етап вчера положих покривните дъски и през почивните дни се надявам да има още развитие.
ArturDent - Почти Безобиден
Red_line написа:
....изкопах ги широки 150мм и дълбоки 300мм.
Кефиш с тия мм. Сигурно си първия, който работи с мм.
Red_line - специалист
ArturDent написа:
Red_line написа:
....изкопах ги широки 150мм и дълбоки 300мм.
Кефиш с тия мм. Сигурно си първия, който работи с мм.
навик :lol:
kabel96 - специалист
Помпената група топли басейна с 6 колектора и се ползва само за това.Късна есен я изпразвам.
vancho20 - специалист
Колега kabel96 какви са плочите на огнището? От къде ги взе?
crez - майстор
ArturDent написа:
Red_line написа:
....изкопах ги широки 150мм и дълбоки 300мм.
Кефиш с тия мм. Сигурно си първия, който работи с мм.
Личи си човека е "железар",само железарите работят с мм.
crez - майстор
vancho20 написа:
Колега kabel96 какви са плочите на огнището? От къде ги взе?
Като идваш от Пловдив в София се отбий в Елин Пелин там е завода за шамот. Каквито ти душа сака, тухли, плочи, различни размери огнеупорни, киселинноустойчиви, шамот на прах, огнеупорин цимент и т.н. Има магазин пред завода.
шоп - майстор
Да уточна колегата crez.
Завод Шамот и фирменият му магазин се намират не в Елин Пелин, а на гара Елин Пелин. Не, че е проблем. Разтоянието помежду им е 3-4 км.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 19

Тема "Проект "Барбекю +" Почна се......." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: