• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
Здравейте!!!!
Предстои ми изграждането на барбекю/скара/огнище! Решено е!!!
Изчетох "почти" всичко по темата и така или иначе към момента нямам еднозначен вариант!
Барбекюто ще е разположено на ъгъл, с ширина на плота 50 см.
Към момента планирам да е с широчина 50 см, дълбочина 36 см. Сечението на комина ще е 1/7 до 1/10 от сечението на отвора, но определено не ми е ясно как се изчисляват размерите на димосборник и димния зъб.
Барбекюто ще е разположено под навес и е важно дима да се отвежда през комина!!!
housedoktor - майстор
Добре дошъл.Обаждаш се да ни поканиш на скара ли? :partyman:.А иначе ,ако не ти отговори специалист: имам ги изчисленията ,но на другият компютър и за момента не е покрай мен .Ако не получиш отговор ще ти ги постна :)
svetliopi44 - Чирак...
И на мен неми се рови, но има чертежи във форума ... разтърси се малко че ме мързи сега.
Бях снимал формулите и начина .
EDI - майстор
В темата с линковете, доколкото помня, имаше няколко за пресмятане на камини и барбекюта.Даже имаше и проекти.
peterdimov - специалист
Аиде,колеги,давайте формулите,че аз имах една злощастна тема,от която нищо не стана ясно,та дано сега малко да се разясни :lol:
BARD - специалист
Форума и пълен с работещи "барбекюта" хващай едно за ушите и си готов :yawinkle:Кво ще се мъчите да изчислявате огъня гори под комина :-D
В Бриколаж също има много добри опушвачки на дворни кътчета с навес ,купуваш удряш една боя и си свиркаш. :roll:
Caxo - специалист
Аз също ще помоля ако някой знае къде са формулите, да направи това усилие и да ги постне тук .
На мен не ми трябват формули а направо готов проект за барбекю с размери .Какво ще си губя времето да пресмятам разни формули който има готов проект направо да го дава . :supz:
BARD - специалист
nikilain написа:
На мен не ми трябват формули а направо готов проект за барбекю с размери .Какво ще си губя времето да пресмятам разни формули който има готов проект направо да го дава . :supz:
Правилно времето е пари . :lol:
firediesel - специалист
Една полезна книжка не е специално за барбекюта но има нещо и за тях.

http://www.MegaShare.com/4094172
  • 1
  • 2

Тема "Как се изчислява барбекю???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: