Всички въпроси за вилата.
gogo7777 - майстор
Бутни стената от към разширението. Заравни терена. Направи на пода цял пояс от профил 100х40х3 примерно. От там започни да градиш конструкцията. Останалите стени изравни с тухли за да не си играеш да режеш и напасваш панелите. Ще ти трябват 8 колони + тези за вратата.
:drinkers:
MamaMy - майстор
То пък голямото напасване ще падне. Обляга панела на наличната подпорна стена и я очертава с молива. След това с макетния нож, ножица за ламарина, прободен трион, че даже с по-остър нож. Занимания за първа група от 3 до 4 годишни. :lol:
gogo7777 - майстор
По-добре е панела да е цял. Иначе кърпежи по фугите и т.н.
MamaMy - майстор
Той панела така или иначе е отворен и с пяна от страни. Поне тези които аз съм виждал. Един приятел купи бракувани, че бяха доста по-евтини. Едната ламарина беше намачкана при производството. Той я обели и панела стана едностранен. Нареди ги на покрива на склада си въпреки, че бяха за стени. Отдолу на обеленото залепи с пяна 10см стиропор и запълни между гредите до нула. Отгоре нареди гипскартон. Стана чудесен склад.
BeTaTesTeR - специалист
Aaa май ми просветна. Имате предвид като излея нова плоча вътре, да слагам профилите върху плочата от вътрешната страна на стените и плътно до тях, а термопанела ще стъпи на стените. И тогава лесно ще назидам с нещо стените докато ги изравня с най-високата част и така от това ниво нагоре си тръгва термопанела и си е равен на едно ниво. Ама като сложа профилите плътно до стените ще мога да ги заваря за планката отдолу само от 3 страни или ако е в ъгъл даже само две. Освен да анкерирам по една планка и вертикално за стената и профила да се опре на нея и там да го заваря също.
Да, това решение е по-осъществимо. Аз все го мислех профилите да са или върху или от външната страна на стените.
Днеска светнах с нивелира да видя колко трябва да се пълни, ами то не е много, в единия край е точно, а в другия около 10см трябва да се запълни. Разстоянието между двете линии е около 11см, така, че можем да си представим, че двете линии от нивелира са плочата. Качил съм снимките тук: Снимки - нивелир
За един кубик бетон колко торби от по 25кг. цимент са необходими?
С какво мога да запълня това пространство под плочата, единични тухли? Имам и едни камъни от другата кошара, която е почнала да се срутва ама са по-едрички, сложил съм ги в снимките.

A газобетона изглежда не го харесвате. Мислите ли, че човек, който не е зидал нищо досега има шанс нещо да сбърка в зидането с газобетон, в смисъл да изкриви стената или някакси да не ги нареди добре? Щото ми изглежда по-лесно отколкото с обикновени тухли.
BeTaTesTeR - специалист
Добре, а аз като бутна сега тая стеничка за разширението няма ли да компрометирам стената, която е като подпорна и държи пръстта зад нея? Щото точно този ъгъл и перпендикулярната стена я държи и я подпира напречно, пък аз като я махна ще си остане само подпорната стена без нищо да я подпира. Да не започне да се накланя и да ми бутне работилницата.

Снимка1 Снимка2
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед юли 14, 2024 1:10 pmBeTaTesTeR написа:
Добре, а аз като бутна сега тая стеничка за разширението няма ли да компрометирам стената, която е като подпорна и държи пръстта зад нея? Щото точно този ъгъл и перпендикулярната стена я държи и я подпира напречно, пък аз като я махна ще си остане само подпорната стена без нищо да я подпира. Да не започне да се накланя и да ми бутне работилницата.

Снимка1 Снимка2
Писах ти да разчистиш!!! Разкарай кофи-мофи-тухли-мръсотия-бурени и направи една читава снимка да видим за какво става дума! Така откъслечно, какво си мислим, явно не се вмества в реала
gogo7777 - майстор
нед юли 14, 2024 1:10 pmBeTaTesTeR написа:

Снимка1 Снимка2
Прекалено много му умуваш :)
Разчисти всичко, което пречи за пода на помещението. Заравни с бетон.....и т.н.
Няма да се компроментира нищо. Работилницата ще си е самостоятелна конструкция и няма общо с тия стенички.
:drinkers:

Тема "Работилница + навес - откъде да започна" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: