• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
stenmark - специалист
Омнигения/полска/Между другото за сетен път се убеждавам че форуми от подобен път са много полезни.Навремето преди да почна да строя се регистрирах и ми помогна в много отношения.Сега и тази дискусия пак.За мен няма възвратен клапан помпата и за това се получава.Точно както сте написали,като изтече водата от шахта до нивото на водния стълб което е 15м като разстояние.И след пускането са нужни няколко секунди да напълни тръбата а през това време не минава вода през флуида и той го отчита като липса на дебит и се включва защитата.Това че послушах тези от магазина е голяма грешка,хем че от тях купих помпата.
stenmark - специалист
Сега обаче се замислих и ми хрумна нещо.А каква е разликата от това да я пусна след 10 мин. и това на другия ден
Питам защото на другия ден като я пусна винаги всичко е ок т.е. тръгва,а след 10мин ако съм я спрял не.Реално на другия ден водата пак трябва да се върнала,но това не и пречи.
kozl - майстор
Може би флуид контрола има време на задръжка при първоначелен старт. А задръжката пък вероятно се включва след определен престой. :?
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за флуидконтрол" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: