Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
hidrazin - майстор
чет ное 23, 2023 8:52 amnеwage написа:
Казах ти - същия човек и същата фирма изкараха кубици вода на съсед, две улици под мен. Два сондажа на двете му места и на двете излезе МНОГО вода.
Това само потвърждава думите ми че въпросния човек е гола вода и кал в ушите - както и всеки багетист.
Изкарали са вода по чиста случайност и багетиста няма пръст в това.
И ще трябва да се цитирам защото май това не му обърна внимание но то доказва че съм прав.
ср ное 08, 2023 8:27 pmhidrazin написа:
Там подземните води (доколкото въобще ги има) са пукнатинни. Демек ако удариш късмет и извадиш някаква вода, то на 15 метра мое да е сухо като в Сахара.
Относно това:
чет ное 23, 2023 8:52 amnеwage написа:
Мислиш, че не ме боли да го гледам цял ден да полива с маркуча, а ние да се къпем веднъж на две седмици?
Разбира се че не. Чувството ми е познато но реалността понякога е такава и никакви багетисти няма да ти помогнат.
:partyman:
nеwage - специалист
чет ное 23, 2023 10:49 amhidrazin написа:
чет ное 23, 2023 8:52 amnеwage написа:
Казах ти - същия човек и същата фирма изкараха кубици вода на съсед, две улици под мен. Два сондажа на двете му места и на двете излезе МНОГО вода.
Това само потвърждава думите ми че въпросния човек е гола вода и кал в ушите - както и всеки багетист.
Изкарали са вода по чиста случайност и багетиста няма пръст в това.
И ще трябва да се цитирам защото май това не му обърна внимание но то доказва че съм прав.
ср ное 08, 2023 8:27 pmhidrazin написа:
Там подземните води (доколкото въобще ги има) са пукнатинни. Демек ако удариш късмет и извадиш някаква вода, то на 15 метра мое да е сухо като в Сахара.
Относно това:
чет ное 23, 2023 8:52 amnеwage написа:
Мислиш, че не ме боли да го гледам цял ден да полива с маркуча, а ние да се къпем веднъж на две седмици?
Разбира се че не. Чувството ми е познато но реалността понякога е такава и никакви багетисти няма да ти помогнат.
:partyman:
Toeст, искаш да кажеш, че oт 2000 години хората копаят кладенци на съвсем случаен принцип - тука има, тука нема? И разчитат само на късмет?
Жалко че ни е нямало нас учените българи да научим света, че търсенето с багети е измама: https://www.usgs.gov/media/images/water ... -centuries
ivanovbg - майстор
Има много подобни таланти дето нямат обяснения. Например малкия ми внук на годинка и 4 месеца,по някаква причина- вероятно от уплах, почна да не дава да го къпят и видеше ли коритото се скъсваше от рев, камо ли да опиташ да го вкарашв него. Играчки, заиграване не даваха резултат. Ходиха да му леят куршум два пъти при различни хора и ефект никакъв. Като си говорихме комшийка ни насочи към друга съседка дето баела за страх. Обадихме й се и тя дойде,че детето още било много малко и не трябвало да го водим при нея. Сложи го на едно одеяло на пода, прошепна си нещо, поръси с малко брашно и каза че е готово. Страхът бил малък и му минал. Вечерта сам си отиде до коритото къпа се, игра си и едвам го изкарахме от него. Оттогава няма страх. Аз не вярвах,че би могло да има ефект и твърдях, че пак само ще дават пари залудо, но ... А тази жена и пари не взе, каза, че е грешно за такова нещо да се взимат пари.

Та реално и с багетите е същото - дарба ли е, късмет ли, но ефект има. Както и мошенници де, а и в къде ли няма такива. То май зависи доколко и с какви си се сблъсквал и на тази база ти се укрепва вярата в една или друга посока. При мен багетиста си беше от сондьорите и пари не ми е взимал. Просто преди да дупчат се разходи из двора каза къде е е жилката и как минава казвайки къде според него е най удачно да дупчат. Послушах го и се оказа прав.
chapara - майстор
Всеки си има негова вяра. Тя го води напред.....или назад. Еретично е да се опитваш да отнемеш вярата на човек.
Ако не ни е вярата в какво се превръщаме? В изкуствен интелект или обикновени полуинтелигентни мошенници?

Тема "Сондаж с малък дебит - може ли да се подобри?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: