Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Vancuver - помощник
Имам външна чешма, която няма отделен спирателен кран. Предишни години зимата нямаше никой в къщата и цялата вода се спираше. Сега обаче живея там и няма как да спра водата, а това е много лошо имайки предвид външната чешма.

Лошото е, че преди години ВиК-то е реализирано много тъпо и нямам достъп до мястото, където се разклонява тръбата за външната чешма.

А сега няма как да разбивам да търся тръбите. Какво бихте ме посъветвали?
Единственото, което се сещам е да оставям чешмата леко да капе - поне да има някакво движение на водата, което би попречило на замръзване, но може и да греша.
Каналски - специалист
Забрави да напишеш, дали мислиш да ползваш чешмата през Зимата.
Иначе , решението е ... всякакъв вид хидроплътна Топлоизолация, колкото по-дебела, толкова по-добре ... ама ти го знаеш това, предполагам, че питаш за друго.
dobcho_vn - специалист
Ам на чешмата на село мой приятел правеше следната гимнастика - нещо старо вълнено и не потребно на няколко пласта, сетне малко найлон, пак малко в от вълненото и отгоре пак найлон.Всичко това го пристягаше здраво със сезал и нямаше проблеми.
ArturDent - Почти Безобиден
Ако къщата се ползва, изолираш (колкото може), чешмата и я оставиш да капе няма да има проблем.
Предполагам захранването на чешмата минава някъде под пода на къщата (много вероятно).
Vancuver - помощник
Да, под къщата минава, след това между къщата и чешмата е под бетон. Частта под бетона като че ли е най-притеснителна... :?
schuldiner - майстор
Аз бих направил кран на мястото, където чешмата излиза от земята. По възможност в нещо като шахтичка. За зимата свалям тръбата над крана, а самият него здраво увивам с вата и найлон. Частта под бетона не мисля, че ще измръзне. За себе си съм убеден, че под десетина санта бетон и още малко вкопаване (може ли да се прецени колко дълбоко под бетона минава тръбата?) температурата винаги е положителна.
ArturDent - Почти Безобиден
90 см дълбочина гарантират предпазване от измръзване. практически и 60 стигат.
Питах дали минава под къщата. Ако е така то там температурата на водата ще е към 10 градуса. Ако оставиш чешмата да капе - имаме течаща вода, която се надяваме е с достатъчно висока температура за да не замръзне. В комбинация с добра изолация на външната чешма , може и да се получат нещата.
Но най-добрия вариант си остава - шахта и източване.

Тема "Външна чешма през зимата?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: