• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
krasi92 - майстор
Метални напоителни тръби не стават за канализация-само пласмасови дори и да си на село.
big_death - специалист
Айдеее... бе не стават ???? И що ??? Щото нашата канализация е на сигурно 35 лазара , и ми се наложи преди време да правя едно упражнение да я прекъсна , та там къде прекъснах, тръбичките си бяха нови новенички , като все едно сега си ги положил ! Пък и като гледам тва 92 сигурно само си чувал някъде някой да е казвал нещо :)
montoya - майстор
Тука става въпрос за сигурно 80 метра канализация, не виждам как би била по евтина и по качествена от пластмасовите тръби. Освен това при тая дължина си трябва доста сметки от запознат човек
krasi92 - майстор
big_death написа:
Айдеее... бе не стават ???? И що ??? Щото нашата канализация е на сигурно 35 лазара , и ми се наложи преди време да правя едно упражнение да я прекъсна , та там къде прекъснах, тръбичките си бяха нови новенички , като все едно сега си ги положил ! Пък и като гледам тва 92 сигурно само си чувал някъде някой да е казвал нещо :)
Айдееееее... бе.Сравни само начините на сглобяване не цените и ще ти се изясни защо не става а пък за разни разклонения и отклонения да не говорим.Сподели лесно ли беше упражнението с прекъсването.35 лазара мерна единица ли е.Това 92 не ми е годината на раждане.Метална канализация -много гениално ха ха ха.Може би само в Перник.
buh - напреднал
Здравей колега,

този филм го играх преди 2 години.

Тогава благодарение на форума намерих евтино (без парите на багерчето бай мангал) и много добро технически издържано решение.
След изграждането нямам никакви проблеми с канала.
По долу слгам описание, дано помогне.
Прикачен файл:
КАНАЛ1.gif
КАНАЛ1.gif (28.03 KиБ) Видяна 3801 пъти
Прикачен файл:
КАНАЛ2.gif
КАНАЛ2.gif (24.79 KиБ) Видяна 3801 пъти
Прикачен файл:
KANAL 1.JPG
KANAL 1.JPG (69.89 KиБ) Видяна 3801 пъти
leoncho - специалист
Благодаря за нагледното описание. Имам няколко въпроса.
При теб вертикалата е 5.1 м, а хоризонталата е 25 м.В случая, за който става въпрос разстоянието по ската е хоризонтала около 35 м и вертикала около 10 метра. На колко стъпала трябва да се направи? И как се определя размерът на отделните участъци - според терена, или има някакво правило?
buh - напреднал
Няма правило колега, прави се по терена.

Нали се сещаш, че няма да е много приятно да копаеш изкоп на 4 метра по вертикал.
Е поне моя мангал, над 1.80м. не му се вижда главата. :yawinkle: .

Е все пак аз гледах изкопите да са на около 40 ~ 50 см. в ниския край под повърхността.
Това с цел да ни ми пречат при последващи обработки.

Скицата с наклона съм я правил когато питах във форума, тя е ориентировъчна.

Иначе реално някой от стъпалата ми са по дълбоки и общо чупките излязоха общо 6, терасите на някой места по терена заради терена станаха по къси.
На границата не правих шахта, а директно се включих във уличната през гофрирана тръба (мисля, че сложихме 250 или 300 мм.)
  • 1
  • 2

Тема "Направа на мръсен канал при голяма денивелация." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: