• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Моля, дайте съвет как да се отърва от тази непоносима миризма от каналите.
От преди месец сме с нова септична яма, закупих си препарат за септични ями, био каналин, както и препарат за дехлориране на отпадачните води / защото често ползвам доместос /. Всичко по оказаните Ви коментари съм изпълнила, изсипах нужното количество от препарата в септичната яма, след около седмица изсипах от био каналина по всички канали в къщата, но миризмата си остава. Част от канализацията - на първия етаж на къщата е стара от около 20 г.
Интересуваме дали има нещо по - силно и ефективно за премахване на миризмата от канализацията.
Закупих препарати от ЕкоМакс.
hidrazin - майстор
Просто си оправете канализацията. Каквато и колкото химия да сипете говедото пак ще смърди ако не е както трябва.
:partyman:
:? Жалко, но няма как да оправим канализацията, трябва да намерим някакъв компромисен вариант без да разбиваме къщата :mrgreen:
Заинтригуваме това с отдушника на канализацията, къде и как се прави?
VLADO66 - майстор
Канализационната тръба/вертикалната/ излиза на покрива. http://www.2335027.ru/shema.html
silent - майстор
Аз проблема си реших като "потопих" тръбата в ямата . Преди беше над нивото на водата в ямата и яко смърдеше. С едно коляно и доп.тръба я вкарах на около 30сантиметра под нивото на водата в ямата и вече не смърди.
bigdragon - майстор
mimata72 написа:
Моля, дайте съвет как да се отърва от тази непоносима миризма от каналите.
.....
Проверете кой от подовите сифони или тези на мивките не правят воден затвор (ако не се ползват, просто изсъхват) и миризмата, :butthead: особено при разваляне на времето, е ужасна. :butthead: Най бързо и лесно става като ги запушваш временно с мокър парцал, докато изчезне миризмата.
След като откриете проблема, решенията са различни...

ПП Надявам се инсталацията е направена както трябва, т.е. има отдушник.
PCL82 - майстор
Тази нова септична яма има ли отдушник през който да излизат газовете от гниенето? Канализацията в къщата има ли отдушник на покрива, за да не се засмуква водата от сифоните, и за да се проветрява от още едно място.

Ако няма, а трябва не се чудете защо къщата ви служи за отдушник на ямата ви.
sean-john - специалист
Вдигам доста стара тема,но искам да попитам преди да започна да правя отдушник на къщата.Има ли проблем ако отдушника от мръсния канал минава през 2-3 колена или трябва да е право нагоре без извивки (колената ще са в самото начало от тръбата за мръсния канал,нагоре вече ще си върви права тръба.Другото което е тръбата от къщата към ямата е ф110,какво ф трябва да бъде за отдушник.Благодаря!
batibon - напреднал
Въпроса е да няма вакуум, не мисля, че има значение колена или дъги...колкото може по-голям диаметър на отдушника..
Цитат от сайт на фирма за отпушване на канали:
Потокът от течността, която минава в канализационните тръби, е прекъснат, има различни количества и скорост. Когато първите води от една странична тръба на някой санитарен прибор са паднали във вертикалния канал и са придобили известна скорост, последните части на водата изпълват още страничната тръба. От това следва, че въздухът от горната част на вертикалния канал е повлечен надолу от падащата вода. Пространството, което заема тази смес от въздух и вода, е по-голямо от това, което би заела само водата. Тази смес от въздух и вода пада надолу като еластично бутало, изтласква въздух надолу, а всмуква намиращия се въздух отгоре в тръбата.

В зависимост от това, дали водата в началото на буталото се ускорява или забавя, се създава отрицателно или положително налягане, което се предава по-нататък в тръбите, свързани с него. Когато първата вода, паднала във вертикалния канал, е придобила скорост, по-голяма от скоростта на следващата я, предизвиква се отрицателно налягане или разреждане на струята. Сгъстяване или положително налягане се получава, когато първата вода, паднала във вертикалния канал при достигане на края му, придобива по-малка скорост от следващата я вода.
Така положителното налягане е малко, ако вертикалната тръба отдолу е съединена направо без сифон с градската канализация, а отрицателното налягане е също по-малко, ако вертикалният канал е отворен на върха. Неприятния мирис не винаги е свързан със запушен канал и отпушване на канали при такива случаи не се прилага.

Друга причина за отрицателно налягане е бързото преминаване на по-голямо количество вода, изпълващо вертикалната канална тръба, край тръба, вливаща се в същия вертикален канал. При така изсипваната вода oт санитарен прибор във вертикалната тръба образувалото се „бутало“ ще предизвика всмукване на сифона на санитарния уред и сгъстяването под буталото ще избута водата. Да предположим, че санитарният прибор от някой етаж излива вода във вертикалния канал. Отпадъчната вода изпълва каналната тръба и се отправя бързо надолу, като образува нещо като бутало, което произвежда сгъстяване на въздуха под него и разредяване над него. Следователно в сифоните на приборите ще има по-голямо налягане от атмосферното, като разликата може да бъде такава, че да изкара напълно водата от сифоните в санитарните прибори и нечистият въздух да навлезе в помещенията. Това явление се нарича „сифонаж чрез сгъстяване“.
  • 1
  • 2

Тема "Ужасна миризма от канализацията в къща с нова септична яма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: