• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Фло - специалист
torbalan написа:
Чудя се защо инженерите, проектиращи електроцентрали, не са се сетили за магнитите :)

Слагаш два яки магнита, окрупняваш частиците, после един филтър и накрая имаш чиста вода...

Защо ли ползват йонообменни филтри и/или други химични процеси?
Йонобменния процес е предварителна обработка на водата, при който се образуват неразтворими частици,които отделят на филтър. Смолите се регенерират с готварска сол в 10 % разтвор и обратен отток.Така се подава в системите омекотена работна вода .Там има помпи ,дюзи и т.н. ,докато за бойлера с магнит на входящата вода тя не се омекотява,там са си карбонатите,само дето не слепват на повърхността на нагревателя.Не може да сравняваш битов бойлер с охлаждащите системи на електроцентрала.
Друг най-прост начин за предварителна обработка на водата за омекотяване е в резервоар с вода да се сложи гасена вар колкото е съдържатието на калциевите и магнезиеви йони,като се образува утайка,която периодично се отделя.Този процес може да се оптимизира и от периодичен да стане постоянен и автоматичен,но не си струва за консумацията на една къща.
stivemaster - майстор
Фло хабиш си думите и предлагаш знания на хора дето не ги щат или не са в състояние да те разберат аз се отказвам "да беше нещо друго да му го вкараш пък то акъл ... " нали знаеш .
Аз имам три кафемашини с такива магнити от румънските че по евтини 1/2" - 28лв. и съм категоричен че файда има пък дървена глава дето се чуди как аджеба ще стане нещо за което той няма и най малка представа и си мисли че го будалкат едвали не само изнервя хората които на всичко отгоре са проявили желанието да му помогнат.
pipilica - майстор
Кви са тия магнити дай линк да ги видя щото водата от мойта сонда е 6 пъти по-твърда от
водопроводната. От 300 литров бойлер преди два месеца извадих около 5 килограма котлен
камък и това за 4 години работа.
MamaMy - майстор
За магнитите и всякакви магии с тях, ще питате д-р Ливайн. Иначе да. Магнитите помагат при главоболие, против забременяване, за забременяване, против котлен камък, за икономия на гориво и на последно място да си лепите бележки по хладилниците :-D
housedoktor - майстор
И аз имам проблем с твърдата вода .Попаднах на тази схема http://homemaster.hit.bg/vodoprovod.html .
Нямам идея доколко метода " А' ла др. Ливайн " работи.
krasigogo - специалист
stivemaster написа:
Фло хабиш си думите и предлагаш знания на хора дето не ги щат или не са в състояние да те разберат аз се отказвам "да беше нещо друго да му го вкараш пък то акъл ... " нали знаеш .
Аз имам три кафемашини с такива магнити от румънските че по евтини 1/2" - 28лв. и съм категоричен че файда има пък дървена глава дето се чуди как аджеба ще стане нещо за което той няма и най малка представа и си мисли че го будалкат едвали не само изнервя хората които на всичко отгоре са проявили желанието да му помогнат.
Доста грубо е това изказване stivemaster.
Та бих те помолил да прочетеш малко химия, физика а не богослов.
Това което намерих за твоите магнити е "...Съществуват редица хипотези за въздействието на магнитното поле на йоните на солите, разтворени във водата...".
Има и още хипотези но няма място тук за тях. С хипотези вода не се обработва.
Има нещо свързано с магнити и йони , но не във водна среда и се наричат Ускорител на частици с най ярък представител Колайдера.
Но въпреки това имам схемата на разполагане на магнитите на псевдо системата, имам и три доста сериозни такива и ще се монтират към бойлера, и без това профилактиката му бе преди 2 месеца - определено трябва да има много малко варовик.
Ако есента има отново пълна кофа варовик ще ти я изпратя с еконт за да се убедиш че вкарваме предимно акъл, а другото задръж в теб.

ПП: Защо народа изпростява когато някой не мисли като него ? Нали обменяме опит и майсторлък, а не политика.
marian1 - майстор
Не съм много вещ в тази насока, но ми дойде една идея - скоро гледах разрез на бойлер. Нов вид, не залепвал котлен камък по нагревателя. Нагревателя беше боядисан с някаква боя - приличаше на тази която пекат в пещи ( излезна ми от акъла сега името и) пробвай да мацнеш половината нагревател - така и така нямаш по добра идея.....
torbalan - Дървен философ
Фло написа:
...Не може да сравняваш битов бойлер с охлаждащите системи на електроцентрала...

Хим. обезсолена вода (ХОВ) се ползва НАВСЯКЪДЕ другаде в електроцентралата с изключение на охлаждащата система ;)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Омекотяване на вода за еднофамилна къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: