• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
chapara - майстор
Тия от Рока съвсем са изтрещели за икономия на метал😁. Признавам тая идиотия не съм я виждал, но не като да не съм виждал Рока, дори когато е било сефтето, някои на са били родени, та до онзи ден. Бас слагам че това ключе е било в комплекта, но по нашенски е ,,хванало крака".😁😁😄😁😄😃
iliya_i - майстор
съб юли 15, 2023 3:14 pmchapara написа:
Бас слагам че това ключе е било в комплекта, но по нашенски е ,,хванало крака".
Прав си Чапи. На Видима подобни бяха в комплекта. И понеже имам 2 си ги пазя на различни места.

То всички имат и скъпи и по-евтини серии. Разликата е в количеството метал и вложената глава.
hidrazin - майстор
Било е да слагат ключ в комплекта ама е било "Време ОНО".
Сега всичките тези неща се поръчват от ... разбира се Китай. А тоя ключ им струва някакви центове.
И големите фирми почнаха да цепят стинката и да прибавим че в ЕС не остана много производство на каквото и да било.
Но китайците както винаги са напред с мат'рияла. Никакви ключове а някаква стинка.

Изображение


И пак че смесителя не е GROHE и да тръгнеш да му сменяш аераторите с нови, оригинални... :lol:

:partyman:
iliya_i - майстор
съб юли 15, 2023 8:32 pmhidrazin написа:
Било е да слагат ключ в комплекта ама е било "Време ОНО".
Е не беше чак толкова отдавна. 2015 г.
Все пак самия ключ от производителя е някаква жълта стотинка.
Но как си ги пази човека е друга тема.
D.Kalchev - специалист
Моите аератори и смесителите си забравиха годините вече... Някакви на Видима. Свалям си ги с гаечен ключ, ама 19 или 21...? Не съм сигурен. Има и нови за по лев или два. Обикновено старите ги накисвам в оцет за една вечер и всичкият варовик пада. Много пясък, варовик и какво ли не във водата и няма как да се избегне това. Географски особености. Намислил съм и бойлера да изчистя, че почнах да чувам шумове като загрява. Чистих го преди мисля 5 години. Изкарах един леген с пясък и варовик на шупли.

П.С. Сещам се първият път като ми спряха чешмите... Отвинтих въпросното нещо и отидох с него в магазина. Там разбрах, че му се казвало аератор. :?
hidrazin - майстор
Щом е изкарал 5 години без да чисти котлен камък значи нямаш проблеми с глобуса на България.
Пясъка елементарно - с филтър. Най-елементарен филтър.
За котления камък същ има доста решения.
Но ако решиш не се мятай на разни "магнитни, електромагнитни, чудодейни филтри и подобни измами основно в тъпия фейс.
Ефекта ще е колкото от наколенките на доктор Ливайн - едни мошеници ще станат още по-богати за твоя сметка.
Мисля има писано достатъчно във форума. Потърси.
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Демонтаж на аератор за смесител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: