Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Тани - модератор
hotrider написа:
Тани написа:
По каталог на новата помпа дебита е по-голям , но .... явно само по каталог , защото на практика се оказа по-малък. Новата помпа е с изводи 1 цол. Смукателя е месингов. Възможно ли е той да е слабото звено? Освен това помпата е доста по-шумна от Видата.
въпросът е видата която имате със какви параметрри е, щом хората са ви дали тази помпа би трябвало да ви върши работа. шума е най вероятно защото работи в кавитация, кран на изхода има ли, ако има затворете го и помпата ще утихне, може и смукатела да ви прави проблеми има едни китайски дето отварят добре в едната посока но и затварят във другата посока клапана.
Тани написа:
Я да питам и аз тук. Миналата седмица помпата Вида 4 след един жълт картон получи и втори за тази година и вече не е в играта. Купих помпа Вило джет 202/203 ....


hotrider , виждам , че се занимавате с помпи и се предполага да знаете поне приблизителните параметри на една от най-масовите доскоро помпи в България! Лошо е обаче да се разсъждава така :
hotrider написа:
щом хората са ви дали тази помпа би трябвало да ви върши работа.
Явно и те са разсъждавали като тебе :x , за да не ми споменат "малката" подробност с повече от два пъти по-малкия дебит! А малкия проблем става голям , когато трябва да източиш 13 метров кладенец, граден с камъни, с вътрешен диаметър около 150 см! То за да полея и едно "библо" ще ми върши работа , но на каква цена!

Прикачен файл

вида.png
вида.png (12.01 KиБ) Видяна 2423 пъти
Krass - майстор
hotrider написа:
като гледам профила ви, пратете ми телефона ви на лично, пътувам доста и минавам и през казанлък чат пат ще мина да я погледна не ми е проблем.
Помпата си смени собственика и сега съм с http://www.komertorg.com/?p=view_details&id=131
Така че сагата сонди и помпи е вече преключена.
LazarGanev - "Велик майстор"
hotrider написа:
няма такова нещо като хидрофорна помпа, всяка помпа подходящо окомплектована става хидрофор не мислите ли?
Теоретично е така, но на практика е голяма мъка да ползваш центробежна или периферна помпа за хидрофор, особено ако трябва да засмуква от кладенец. Малко да изпусне възвратния клапан и помпата не може да тръгне, налага се обезвъздушаване, слугуване. Ако помпата засмуква от някакъв буферен сън и е разположена под нивото на водата - няма проблеми. Не напразно готовите битови хидрофорни комплекти се комплектоват със самозасмукващи помпи - от там идва названието "хидрофорна" - защото е най-подходящ вид за хидрофор (заедно с потопяемите центробежни, тях не ги изключвам)

Тема "Смукател за сонда 1 1/2 цола!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: