• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
krasi92 - майстор
След подмяната на гарнитурата, подмени и клапана ! Клапана не трябва да тече или капе, той е предпазен и когато протече или прокапе, означава, че нещо в бойлера не е наред ! Евентуално, преди подмяна на клапана, намали леко терморегулатора, например, ако прокапва на фулл, намали с едно две деления, щото явно налягането във ВиК е по-голямо и насрещното от бойлера става също голямо и затова клапана прокапва ! От маркучи няма смисъл, просто си поиграй да регулираш нещата !
Успех !!!
[/quote]

И какво не е наред в боилера та да капе клапана или просто така си тракаш по клавиатурата
MamaMy - майстор
нед май 01, 2022 9:04 pmЧираче написа:
Аз също мисля, че от предпазния клапан не трябва нито да капе, нито да тече...
И на мен ли ще кажеш, че нищо не разбирам?
Явно хидравликата не ти е сила. Физиката на флуидите също.
radius - майстор
Еххх, що никой не ще разширителен съд, ами се вадят от 11 кладенеца вода?
MamaMy - майстор
Те тия съдове ги направиха златни. Доближават се до цената на бойлер. :? Верно май е по-добре да турнеш един бойлер неръждавейка и да го ползваш за РС. В същото време ще имаш и резервен бойлер ако на основния нещо му се случи.
Аз съм авторът. Някой пита дали съм продухал клапана. Продухах го и пак си капе. Клапанът е сменян преди 2 години и половина, и когато си беше нов, пак капеше.
LazarGanev - "Велик майстор"
Авторе, ако капе и на студен бойлер, слагай регулатор след водомера
LazarGanev - "Велик майстор"
Е, щом е само като затопля е нормално да капе. Може да го дренираш. Най-добрия вариант е да монтираш разширителен съд, към 40-50лв за 8 или 12л
ESPACE - майстор
нед май 01, 2022 9:04 pmЧираче написа:
И на мен ли ще кажеш, че нищо не разбирам?
Нищо няма да ти казвам, колегите ти го казаха ясно.

Иначе навремето имах един гръцки бойлер 60л. 4kW. Беше с двоен предпазен клапан, на 8 и 10 бара, нямаше лостчета за продухване. И не капеше, защото му бяха направили едно малко отворче в гумичката. И понеже нямам възвратен клапан до водомера се използваше водопровода като разширителен съд. 15 год ме устройваше това решение.
Чираче - майстор
пон май 02, 2022 12:25 amfenix_17 написа:
Капе само като затопля вода.
Не е нормално да капе, даже и при затопляне. Това означава, че налягането на водата е на границата на отваряне на предпазния клапан. Ако има начин, измери какво е налягането на водата преди и след затопляне. За това си купи и монтирай преди водомера един редуцир-вентил с манометър за около 35-40 лв, и настрой налягането на 3-3,5 бара. Разширителен съд няма да реши проблема.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10

Тема "Проблем с бойлера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: