• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
вт авг 01, 2023 2:00 pmn_a написа:
Не бе Кака. Толкова ми е нуждата от поливане с маркуч- 2х2 лейки. По бързо, ако сметна времето за развиване и прибиране на маркуча, кабела, обезвъздушаване.... Инак трябва да се спъвам в него по няколко пъти на ден.
MamaMy - майстор
Накрая пак ще дойдете на моята вибрационна. Комшията ги купува на всеки 3-4 години. При цена от 50лв какво и плащаш? Стои му целогодишно в кладенеца. Ползва я нон стоп. Има изведен чучур на външната мивка и за да ограничи малко дебита е пробил с нагорещен пирон маркуча до самата помпа. Така зимата като изгаси помпата водата се връща в кладенеца и не замръзва в маркуча. Помпата е перфектна, абсолютно безаварийна и надеждна. Няма да мисли за смукатели, за крадци и др. подобни. Като консумация също е много икономична. Пък вие си хвалете другите помпи. :lol:
Ще излезнеш напълно прав.
viktoriay - помощник
вт авг 01, 2023 9:55 amivanovbg написа:
Не си написал как ще поливаш тези храсти. Ако с маркуч и ходиш между тях отивай на вторичните, вземи една водна помпа от пералня и я свържи. При денивелация от метър помпата има дебит около 20-30 литра за минута и ще празни бидона за около 10мин. Не е самозасмукваща но спокойно можеш да сложиш извод близо до дъното от бидона. Става и канелка за бидон за зеле.
Баш отгоре съм писала-с МАРКУЧ ще поливам. Ама няма как да обикалям по вторичните и да си приспособявам помпи.Трябва ми едно професионално мнение за вид помпа, с което да се съгласи поне някой. А то един едно препоръчва, другия друго и накрая пак седиш и се чудиш кой е прав.
viktoriay - помощник
вт авг 01, 2023 12:21 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт авг 01, 2023 11:13 amDjack написа:
Човека каза, а даже и снимка има, че ползва набита в земята тръба. За това предложих самозасмукващата.
Не е негова снимката.
Този колега ползва темата на колегата със снимката.
Струва ми се, че все още не е ориентиран, при толкова разяснения.
Не му се чака по 5 минути на растение, което не кореспондира с препоръките на градското, пък и да не била с високи параметри...
Ми как де се ориентира човек при толкова спорни мнения?! А накрая се оказва, че някой дори предлага помпа за чужда снимка :lol: Като казвам, че не ми трябват високи параметри имам в предвид, че тоя бидон от 80л. не е нужно да го пресуша от раз т.е. за какво са ми 43м воден стълб или др. препоръчани по-горе дзверове. Мислех, че въпросът ми не е толкоз спорен-ще имам събрана от дъжда вода в бидон и искам да я използвам.Не ми се гребе с кофа, а именно искам да я транспортирам с помпа по маркуча до растенията.Като свърши бидона ще продължа от чешмата. Не разбирам защо някои ми предлагат помпи за кладенци. Няма ли поне 2 мнения да съвпаднат относно вида помпа и да приключим тоя "сложен" въпрос? :rolleyes:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт авг 01, 2023 7:17 pmviktoriay написа:
...Трябва ми едно професионално мнение за вид помпа, с което да се съгласи поне някой. А то един едно препоръчва, другия друго и накрая пак седиш и се чудиш кой е прав.
Трифун се съгласи с Маммаму, та това поне е ясно, оубаче не е тук мястото да търсиш професионално мнение. Профи другаде и срещу пари (и доверие). Тук само на доверие ;-)
Снимка на градинката (инак не е било) ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт авг 01, 2023 7:33 pmviktoriay написа:

Ми как де се ориентира човек при толкова спорни мнения?! А накрая се оказва, че някой дори предлага помпа за чужда снимка :lol: Като казвам, че не ми трябват високи параметри имам в предвид, че тоя бидон от 80л. не е нужно да го пресуша от раз т.е. за какво са ми 43м воден стълб или др. препоръчани по-горе дзверове. Мислех, че въпросът ми не е толкоз спорен-ще имам събрана от дъжда вода в бидон и искам да я използвам.Не ми се гребе с кофа, а именно искам да я транспортирам с помпа по маркуча до растенията.Като свърши бидона ще продължа от чешмата. Не разбирам защо някои ми предлагат помпи за кладенци. Няма ли поне 2 мнения да съвпаднат относно вида помпа и да приключим тоя "сложен" въпрос? :rolleyes:
80л е никакво количество, наистина. Не бил го обмисляла. Съседът с 80л полива 10 краставици. всеки ден. Пълни бидончето за да се стопли водата ...
kr1100 - майстор
вт авг 01, 2023 7:04 amТрифон П.Трифонов написа:
Не зная до колко ти е известно, но центробежната помпа при ограничаване на дебита намалява потреблението на енергия, докато при обемните е обратно. Дори е недопустимо да се ограничават с кран.
Не бе отде да знам :? Използвам наследствена от баща Вида 1 От 2011 2 пъти съм сменял набивка и 1 път центробежен 2015г. С CrNi втулка е на остта и про смяна на бивка правя полировка с 1000-1200 шкурка. :partyman: За няма и 30 мин е смяната на набивката , ама с демонтаж и монтаж с холендри за да не се дупя в шахтата.
kr1100 - майстор
вт авг 01, 2023 1:14 pmn_a написа:
И всичкото туй перчене за едни 80 литра от бидона...
Питащото смятало ли е колко литра му трябват на една поливка?
Има и в Бг има и в Алито помпи на 12/24В с подходящ дебит за 80 л бидон :-D
Смятай с маркуч 1/2 " за колко време 80л бидон се изпомва водата с най немощната помпа.
Той няма да прави поливане , а пръскане.
Да си вземе една акумулаторна пръскачка - има по 65 лв и да полива с нея . 16 л е пръскачката - за 5 машони бидона е празен , а има хубава мъгла пръскачката. :wink:
Djack - специалист
Ясна е работата! Вдигни бидона на 1м.,сложи му една канелка и намуши маркуча на нея! Изобщо не ти трябва никаква помпа!
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Градинска помпа за поливане в двора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: