• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Andri01 - майстор
:2thumbs: :partyman:
чет юни 29, 2023 7:35 pmB0bi написа:
...
Стига ви толкова.
А така! Сега се успокой и си свиркай!
Браво, еСпасе!
B0bi - специалист
И ти се надяваш да спиш спокойно понеже твоето мнение ще е последно :cool: Може, ако има вода в пожарната мий си краката и си лягай - действа релаксиращо и по-отпускащо от колкото да си мислиш, че пак си "по- по- най- " :idea:
Охооо, ясно! За теб е важно да си последен. За мен е друго.
Относно тръбата...
чет юни 29, 2023 7:35 pmB0bi написа:
...
Тръбата ("сламка") е там, така 50години. Дали се чудя, да вземе да си разкопая основите, да й намаля ъгъла, щото пожарната нещо не й харесва (даже не каза точно защо) :?: Как мислите?
...
https://myhouse-it.desigusxpro.com/sub/ ... nnoj-truby
Понеже рече, че не е казала "пожарната", та Ти да не се чудиш- за другите не бери грижа!
Останалите глупости....всъщност "аз ли ще съм най големият карък" е най умното което сподели.
Надявам се, че точно на теб няма да се случи! Съвсем искрено.
Влагата в тая шахта се вижда с просто око.
Дано контактите на задвижките са покрити с нещо антикорозивно!
Или, по добре да капитулират възможно най скоро, е по разумното пожелание!
Със здраве и акъл!

Дано не ти се връща злобната ирония към пожарната.
"Внимавай какво си пожелаваш", ми казваше винаги Кръстникът.
hidrazin - майстор
пон юни 26, 2023 12:13 amB0bi написа:
Най-после системата е задействана...
Супер! Най-накрая - щом ти харесва и си върши работата.
пон юни 26, 2023 12:13 amB0bi написа:
Задвижките са на ~230V,
Предполагам си ги купил от линка в ЦЪЪЪК ?
Е добре де, там има 12V DC, има и 24V както AC така и DC.
С к'ъв акъл купи 220V AC ? :? Ако беше взел 12 или 24V с някакъв евтин траф или адаптор щеше да спиш спокойно.
На цената на някакви си 20-тина кинта...
Ползвай си системата дълго и най-вече без жертви.
:partyman:
P.S. Не ме разбирай погрешно. Не те укорявам. Просто вече не ми пука за хорските грешки.
Все пак всеки сам си носи раничката и отговорността за евентуални бъдещи трагедии.
Да не дава Оня Горе, но факт е че се случват всяка година - голямата част от тях фатални.
P.S.2
чет юни 29, 2023 8:10 pmAndri01 написа:
:lol: :lol:
Здравей безполезен спамер! Пак нищо, а? Както винаги!
Само гледай от безмозъчно хилене да не ти изхвръкне и някое очо, че в комбинация с ушо съвсем ще е закъсаш. :-D
То не е сега не си де...
B0bi - специалист
hidrazin, отговарям ти честно: щото никой не ми го подсказа това, че е мноого опасно задвижките да са на 230V. От линка в Алито са, да. В крайна сметка нищо фатално - поръчвам такива на 12, трафче и ги сменям. Този път няма да показвам крайния резултат, че станах пишман. Със сигурност пожарникарят(ченге) ще намери хляб за егото си и в евентуалното показване на смяната. Колко му е да пльосне някакъв линк, който няма нищо общо с тезата му като за наклона на тръбата като последния:
Поставете тръбата така, както се оказва (но разликата на метър не трябва да бъде повече от 15 см на метър) и се надявайте, че всичко ще работи.
И най-неопитният не би съзрял чак такъв в моя случай. И както казах - работи вече половин век.


За тези, които решат да правят нещо подобно - правете го на 12V (или не го показвайте тук :wink: )
kr1100 - майстор
чет юни 29, 2023 7:35 pmB0bi написа:
.... Щото пръскане в шахтата ми може и да се случи (горе-долу колкото това е възможно в при всички отрити части от водопровод в къща). Как "съзряхте" мъгла ... Тази шахта е сравнително нова - от 15-тина години. Никога не е имало вода в нея.
Тръбата ("сламка") е там, така 50години. Дали се чудя, да вземе да си разкопая основите, да й намаля .
Сам си противоречиш. Червеното.
Откъде мъгла и пръскане и теч - Fe тръба на 50 г- кога ще се пробие не се знае. Полипропиленова тръба. Нямаш никъде ограничител на налягането на водата, нямаш и никакъв филтър за вода преди задвижките. Когато ВиК правят разкопки вкарват и въздух и кал в тръбопровода. Понякога и налягането в тръбите става много високо пак заради ВиК то. От въздуха във водопровода и от повишено налягане може да даде фира или желязната тръба или полипропиленовата и да текне вода, мъгла.....
А от калта, пясък колко дълго ще работят тези задвижки никой не знае , но няма да е дълго , ако има често ремонти.
B0bi - специалист
Малии какво черногледство.
Има една приказка за нероден Петко. Виж та я рочети.
Да те попитам (и другите де): какво ще кажете за тази лампа? На колко волта мислите, че е? С какво IP? Какви мерки за безопасност би трябвало да се спазят в подобни случаи?

Прикачен файл

IMG_20230630_120827.jpg
hidrazin - майстор
съб юли 01, 2023 4:34 amB0bi написа:
Да те попитам (и другите де): какво ще кажете за тази лампа? На колко волта мислите, че е? С какво IP? Какви мерки за безопасност би трябвало да се спазят в подобни случаи?
В предвид питането ти вероятно е захранена с 230V
IP-то на лампата трябва да е като минимум IP44 а по-добре IP65
В твоя случай има разпръсквач точно до лампата - тогава IP-то и трябва да е IP65
Във всеки случай първата цифра на IP-то на градински лампи трябва да е минимум 4 и втората цифра минимум 4 (не се отнася за лампата на снимката :-D )
Мерките за безопасност - лампата трябва да е захранена с три проводника за да може корпуса и да бъде заземен по третия, защитния проводник.
В този случай е желателно този токов кръг да е защитен с ДТЗ.
При теб клапана е с IP50 - пише го на оранжевата капачка, на най-долния ред.
Това означава:
5 - има защита срещу проникване на прах (допустимо пропускане на незначително количество фин прах)
0 - без защита от проникване на течности
Демек не трябва да се използва там където може да бъде напръскан, намокрен, да се появи конденз...
Даже въобще не говорим за пръскане с вода под налягане или потапяне.
Вода + ток никога не е била добра комбинация.
:partyman:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Захранване на чешма от два водомера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: