• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
sian - специалист
--Здравейте,имам следния проблем.Тръба ф-110 пластмасова вкопана в земята е повредена в малък участък.Как да я подмена,без да слагам шахта .Има ли нещо от рода на жибо за пвц тръби?Благодаря.
Милен - майстор
Режиш дефекта. слагаш ново парче тръба. От единия край (срещу течението) новата тръба влиза в старата, а другата страна я съединяваш с ремонтна муфа като тази от снимката. Първо надявяш муфата на едната тръба после си нагласяш тръбите една до друга и дърпаш муфата върху снадката.

Жибото го погребаха заедно с етернитовите тръби :wink:

Прикачен файл

Mufa.jpg
Mufa.jpg (57.33 KиБ) Видяна 8337 пъти
sian - специалист
---Благодаря Милене,ако съм те разбрал правилно след като сложа новото парче тръба и везе в старата тръба,от др. страна поставям муфата ,в муфата между челата на тръбите ще има разстояние равно на застъпката от др .край ,това няма да е проблем надявам се.
LazarGanev - "Велик майстор"
Челата се допират плътно. За ф110 има и друг вариант - дълга муфа се казва. Има я по магазините.
sian - специалист
-В моя случай е невъзможно,тръбите са вкопани в земята и не може да се движат хоризонтално,може би с деве муфи или с дълга муфа,ще се получи.
Каналски - специалист
Прикрепям елементарна картинка :)
Като купуваш Муфите гледай случайно вътре да нямат "ограничително ръбче" или издатини, то такива трудно се намират, ама може точно на теб да се падне :) ... без начение какво си говорил на продавача случва се.

Прикачен файл

SPipe.PNG
SPipe.PNG (10.2 KиБ) Видяна 8277 пъти
EmoZ - специалист
LazarGanev написа:
Челата се допират плътно. За ф110 има и друг вариант - дълга муфа се казва. Има я по магазините.

Неее е 'дълга' - 'компенсаторна муфа' му се вика по наш'те земи, инак лудите чужденци му викат long socket - много полезна работа, към пусналия темата: купи си компенсаторна муфа и си готов, тия работи с двете муфи не са ич убави. Като я купиш веднага 'ше ти светне как се слага.


http://mebelibg.com/a2/offers.asp?p=3175117&parent=3454 - ей ти и един линк, ма няма снимка.

http://www.emir.bg/index.php?cat_id=269&element_id=1320 - ей ти и един със снимка.

Успех.
filmatoplo - майстор
Това последното е компенсатор , ако тръбите не могат да мръднат поне 10 сантиметра настрани не може да стане - ще се надяне ако прибавиш още един фитинг примерно ревизия .Начин на монтаж-надяваш компенсатора на ревизията и мериш на тръбите като оставиш по 6 см за вкарване -нагряваш с горелка или пистолет за топъл въздух края на тръбата в която ще влиза ревизията , като е готово дадяваш компенсатора докрай назад в противоположната тръба ,надяваш ревизията в нагрятата тръба и сглобяваш компенсатора в ревизията -готово .Преди това намазваш с лепило пвц . :lol:
EmoZ - специалист
Филма ти го е казал, ама баш точно. Ето снимка на компенсатора, от личния ми архив.

Това е моя личен компенсатор, брат ми (другият, не ЕмоВ) ме убеди да сменим канализацията, вика ми: 'ше я барнеме, 'ше стане страхотия, силата ми е у канала, като вида ПВЦ и директно засвирвам - дарба е това, да знаеш брато!

(малко позавъртях снимката да ти дойде по към твоя лейаут, да се светнеш по-лесно).

Успех.

Прикачен файл

DSC00473_small.JPG
Ей от тоя младеж научих сичко за канала - като такъв (т'ва е брат ми, 11 години по-малък от мен). Вижда се к'во разкрихме.
DSC00473_small.JPG (113.43 KиБ) Видяна 8216 пъти

Прикачен файл

DSC00475_small.JPG
Ето как изглежда след монтажа, сега ще ти светне какво ти пее Филма.
DSC00475_small.JPG (57.84 KиБ) Видяна 8216 пъти
Каналски - специалист
Извън Темата !
Милен написа:
Жибото го погребаха заедно с етернитовите тръби :wink:
"Жибо" Връзка тип "Жибо", станало нарицателно в България ... просто име на фирма/продукт. Приципа на тази връзка не е "погребан", произвеждат се такъв вид фасонни елементи от Различни производители за Различни тръби. По принцип са набедени за "ремонтни", но не са точно "ремонтни" ... Т.е. всичко е живо :)

Прикачен файл

WAGA.JPG
Ето едно съвременно "Жибо" :)
WAGA.JPG (11.39 KиБ) Видяна 8212 пъти
  • 1
  • 2

Тема "канализация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: