Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
ori75 - напреднал
Помогнете с идея за монтажа на питата на вграден душ. Явно трябва да се затегне от задна страна. Обшивката ще е от два пласта гипсокартон.

Прикачен файл

21.jpg
21.jpg (174.63 KиБ) Видяна 3264 пъти

Прикачен файл

22.jpg
22.jpg (93.6 KиБ) Видяна 3264 пъти
Каналски - специалист
Обаждам се без да съм държал такова нещо !
- вътрешният шестостенен отвор ме подсеща, че май цялата част/тръба с резба може да се отвие от другото тяло
- тази тънка притегателна гайка е само бонус (за други случаи на монтаж)
Т.е. пробвай да развиеш частта с резбата, ползвай имбусен ключ -> Картинка . После погледни вътре в другата част , ако резбата е дълга/по-дълга, май картинката се изяснява малко.
Та по мойта Версия, тънка притегателна гайка няма да върши работа т.е. отива в кашона. Монтира се както трябва изключително добре закрепено последното коляно от водопроводната инсталация. После се завива "частта с резбата", като се ползва имбусен ключ (нещо подобно на монтаж на удължителите). После към "частта с резбата" се завива другото тяло и ако наистина в него резбата е дълга се завива докато опре до плочките ...
N.B. Не се вижда краят към "питата" , ако е крив ... почва вече моткава ситуация. Може и да се наложи скъсяване на "частта с резбата"

Всичко по-горе си е Вероятна Версия !
ori75 - напреднал
За съжаление не може да се отвие. Днес го огледах добре. А и резбата е доста дълга за да се навие във водопровода направо, а и той ще трябва да го носи. Имам чувството, че трябва да се монтира преди да се сложи картона ама как да го свържа към водопровода, а като ще слагам два пласта картон става съвсем невъзможно. Голяма главоблъсканица. :?
Чаро - Акълия
Подкрепям Каналски... логиката ме кара, не опита с подобно...
Просто скъси резбата с флекс или ножовка и навий в коляно или ... подадено и фиксирано здраво зад картона и плочките...



Премери хубаво, да не се окаже че няма нужда от скъсяване.
Водопровода ще го "носи"... по-скоро стената - ще сложиш коляно с широка периферия.
Trifun - специалист
ori75 написа:
За съжаление не може да се отвие.
А да не е с обратна резба ? Сещам се че леглата на обикновените, двуръкохваткови смесителни батерии са с обратна резба - да не би и това да е така ? Пробвай ...
ori75 - напреднал
Със сигурност не може да се отвие то се вижда, че е цяло тяло. А за варианта да се навие във водопровода е единствения който и аз виждам но защо е тази гайка отзад не са я сложили просто ей така. Надявах се някой да е попадал на такова чудо. Меси за мненията ще го мисля и ще стане някак си ама има нищо което се пропуска.
romanpm - майстор
Питата е около 15 см нали , аз купих такъв душ с извита тръба Китайски е отрязах края и го свързах пряко с водопровода монтиран на тавана , отвора през висящия пластмасов таван е малко по малък и стана перфектно веднъж го развих без проблем че се запушва от варовика , остатъка от тръбата също ползвам за стойка на душ-телефонче мога да пусна снимки ако някой иска :)

Тема "монтажа на питата на вграден душ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: