Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
svetboy - помощник
Здравейте!
Имам следният проблем:
Разполагам с кладенец около 4,5 м. дълбок и широк 1м., направен от бетонни пръстени. На 100м. минава река Искър, а на 300 м. -р. Батулийска. Незнам дали кладенеца се захранва от тези реки, но е факт че има голям дебит. В момента нивото на водния стълб е паднало на 15 см, предполагам, поради падането на нивото на водите на реките.
Въпроса ми е как може да се увеличи дълбочината на кладенеца ? С лопата и кирка...Говорим за примерно 50 см продълбаване, което би трябвало да е достатъчно.

Предварително благодаря :)
ivan_v - специалист
Най-лесно ще е ако увеличиш дълбочината на кладенеца с по-малък от сегашния отвор. Имам предвид със свредел ( например фи 160 ) да пробиеш още малко и да сложиш PVC или др тръба , която по цялата си дължина е разпробита за да пропуска водата. Пробиване може да стане и ръчно ако намериш подходящите инструменти.

РР В наше село само ръчно копаем сондите и ако решиш мога по-подробно да ти обясня детаилите.
Успех!
svetboy - помощник
Ако да речем дебита на пълене е по-голям от този на изпомпване това можеби наистина е най-простото решение :)

Мерси за идеята !

Тема "Увеличаване на дълбочина на кладенец - възможности" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: