• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
rashana - напреднал
Здравейте. Дано да успея, да опиша проблема без наличието на снимков материал /селото е затрупано със сняг и проблема по принцип ще се решава като се затопли/. Октомври 2009г. си купихме къща, в село с изградена канализация. Проблема за мен, е че в средата на прекрасния ни двор има изтупана външна тоалетна, която едно че е грозна, ямата е почти пълна и друго че въобще не се вмества в представите ми за санитарен възел, така че същата ще бъде заличена. Има обособено помещение към къщата за баня и тоалетна /от предишните собственици/, но по една или друга причина същите не са завършени. Проблема е че до главната тръба на канализацията /на улицата/, моите тръби минават през 2 утаечни шахти, където съответно са прекъснати. В една от шахтите влизат две тръби - едната Ф110 от /банята, тоалетната/ и по малка около Ф50-60/стандартна е но не съм сигурен/ от мивките /външна и вътрешна/. Самата утаечна шахта не е с големи размери, и за свързването на трите тръби в система, ще са ми нужни 3 колена /2х110 и едно от малките Ф50 да речем/. Сега и проблема - трябва да изрежа едно от колената Ф110, така че в него да влезе малкото - това ще го направя без проблем. Проблема е там където влиза малкото коляно в голямото как да направя спойка, лепило някакво, силикон, поксипол, или лента някаквя втвърдяваща? Решението на този въпрос ми решава проблема и при двете утаечни шахти. Сега втория въпрос - след като са предвидени утаечни шахти, ще породи ли някакви проблеми свързването им в една система, с уговорката че наклона по принцип не е малък. Благодаря предварително на тези които ще се опитат да помогнат.
LazarGanev - "Велик майстор"
Как ще вкарваш тръба в тръба чрез врязване? Това го правеха мангалите и то през миналия век я се разходи до някой магазин или посетинякой сайт за ВиК материали и си избери фитинги на корем. Ако не можеш да намериш - направи чертеж на ситуацията и кажи откъде си, за да ти кажем откъде какво да купиш. :-D
rashana - напреднал
опитах да начертая нещо, ама с тоя офис пакет 2007 не мога да се оправя, А иначе за фитингите, ей до сега разглеждах в нета това, което се предлага, а иначе съм гледал и в магазините, но няма такава комбинация дето да позволи свързване на готови елемети. Да поясня шахтата е бетонирана и тръбите са на фиксирано разстояние , което не позволява поставянето на разклонения и т.н. Ако няма никаква идея , ще изчакам да се стопи снега, и ще се опитам да кача снимки.
Последна промяна от rashana на ср фев 10, 2010 9:58 pm, променено общо 1 път.
mitaka_vk - специалист
Виж тук може да ти свърши нещо работа. Различни PVC фитинги има колкото щеш, и за бога ползвайте дъги вместо колена /освен ако не е абсолютно наложително/ ще си спестите доста проблеми в последствие.
rashana - напреднал
mitaka_vk написа:
Виж тук може да ти свърши нещо работа. Различни PVC фитинги има колкото щеш, и за бога ползвайте дъги вместо колена /освен ако не е абсолютно наложително/ ще си спестите доста проблеми в последствие.
Мерси за сайта, гледал съм ги и на живо, значи да поясня, от тръбата която евентуално ще е от тоалетната , свързвайки коляно 110, почти отвесно влиза в дъга 110 /моя е грешката - не са две колена 110 а дъга и коляно/, и с това мръсната вода и фекалиите са свързани към канализацията /точно толкова е разстоянието /връзка между коляно и дъга 110/, и тук остава една тръба от чешмите Ф50 която няма къде да свържа?
Osiris - специалист
има такива тройници за присъединяване на Ф50 към Ф110 :?
rashana - напреднал
Osiris написа:
има такива тройници за присъединяване на Ф50 към Ф110 :?
За имане - има , ама няма място къде да го навра тоя тройник. С обяснение явно не става. Изчакайте, като се стопи снега тук, ще снимам шахтата и ще постна снимки, за да се види по добре.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами ако трябва ще разкопаеш и извън щахтата за да направиш възела както трябваи после да нямаш проблеми с течове и задържане :)
rashana - напреднал
LazarGanev написа:
Ами ако трябва ще разкопаеш и извън щахтата за да направиш възела както трябваи после да нямаш проблеми с течове и задържане :)
Ей тва ако искаш вярвай, 2 минути преди да вляза във форума го казах на жената :) . Мисълта ми е че ако идеята ми е да ликвидирам шахтите, зашо се ограничавам с тяхното пространство. Мерси колега. Някой има ли който да смята, че премахването на утаечните шахти е проблем. Ако има мнение в тази насока, моля споделете аргументите си за това. Благодаря предварително.
Каналски - специалист
За мен Няма такова животно "утаечни шахти" .... това са си Ревизионни Шахти.
Преоръки:
- Използвай повода, когато премахваш външната тоалетна и пълната дупка под нея, да подновиш/подмениш дворната канализация и водопровод ;
- Премахни тези монолитни шахти, по преценка може да се сложат други Неща на определени места, но тях ще ги броим за Ревизионни Отвори. Т.е. от тях ще се пуска/мушка почистваща техника при нужда.
...моля споделете аргументите си за това
За съжаление няма да давам аргументи! Приемай всичко което пиша , като мое си мнение .... такива като мен обикновенно не ги слушат :)
  • 1
  • 2

Тема "Свързване на ПВЦ тръби - как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: