Монтиран е хидрофор и самозасмукваща помпа, които черпят вода от един и същ маркуч със смукател, потопен в сондаж от два цола тръба. Преди хидрофора и преди помпата има възвратни вентили, след това са филтрите и така към сондажа. Работят самостоятелно и едновременно и двете. Но когато не работят продължително време, примерно през ноща и не само се оказва, че има въздух. Помпата трябва да се включи няколко пъти за да изкара въздуха. И при хидрофора се получава за по-дълъг период, но той изкарва въздуха от първия път. А когато работят няма проблем, водата не е свършвала и по време на работа не засмукват въздух. Дали тези възвратни вентили не трябва да са непосредствено пред хидрофора и помпата, а след филтрите може би, или проблема е друг?! Предварително благодаря!
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
7 мнения в "Питане за хидрофор и помпа"
LazarGanev
- "Велик майстор"
- Мнения: 14779
Какъв тип са тези филтри, да не би да са задръстени? Малко страничен въпрос - защо е нужно да има 2 помпи - тази на хидрофора не е ли достатъчна? По принцип при тази схема на връзване е нормално обезвъздушаването да е трудно. Най-добре е възвратния клапан да е най-долу, за да не се изпразва смукателната тръба. На мене дори ми е интересно, че помпите успяват да се обезвъздушат - вероятно смукателната тръба 2" не е дълга? Мислил ли си за вариант - да оставиш само хидрофора със смукателна тръба 1"с
с възвратен клапан и филтър в долния край, която да вкараш в съществуващата 2"?
с възвратен клапан и филтър в долния край, която да вкараш в съществуващата 2"?
- Мнения: 4
Помпата се използва за поливане и към нея са вързани и пръскалки. А в тази дву-цоловата тръба е пуснат маркуч със смукател. Филтрите са чисти.
LazarGanev
- "Велик майстор"
- Мнения: 14779
Добре, ясно. Пръскалките могат да се вържат към хидрофора и да се опрости системата, а втората помпа да стои за резерва. Този маркуч какъв размер е - предполагам 1"? Така или иначе той е малък за захранване на 2 помпи едновременно. Но това си е друга тема.
По твоя въпрос - да разбирам, че в системата има 3 възвр. клапана - 2 до помпите и един долу, на смукателя, така ли? Ако долу има изправен клапан тръбата трябва да остава пълна - може да го пробваш като развиеш някъде в горния край на маркуча или около филтрите за да видиш спада ли нивото след като напълниш маркуча. Ако вържи ниво - значи нямаш проблеми.
По твоя въпрос - да разбирам, че в системата има 3 възвр. клапана - 2 до помпите и един долу, на смукателя, така ли? Ако долу има изправен клапан тръбата трябва да остава пълна - може да го пробваш като развиеш някъде в горния край на маркуча или около филтрите за да видиш спада ли нивото след като напълниш маркуча. Ако вържи ниво - значи нямаш проблеми.
- Мнения: 4
Идеята беше като се полива с помпата, когато се консумира вода по двата етажа на къщата налягането да не пада, и да е достатъчно на втория етаж. А пък така или иначе са купени и помпата и хидрофора, сега трябва да се ползват, но ... има този малък проблем.
А дали се предлагат някакви по-качествени смукатели, не тези от 5-6 лева?

Тема "Питане за хидрофор и помпа" | Включи се в дискусията:
Сподели форума:
Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:
Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:
Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?
- Преустройство, ремонт и реновиране
- ↳ Вашите ремонти
- ↳ Кухня
- ↳ Баня
- ↳ Дневна
- ↳ Спалня
- ↳ Детска
- ↳ Градина
- ↳ Коридор
- ↳ Тераса и балкон
- Направи сам
- ↳ Направи сам
- ↳ Ремонтирай сам
- ↳ Къде е по-евтино?
- ↳ Дърводелство
- ↳ Ел. инструменти
- ↳ Металообработване
- ↳ Конкурс "Направи сам 2012"
- Строителство
- ↳ Всичко за вилата
- ↳ Къщи
- ↳ Саниране
- ↳ Хидроизолация
- ↳ Пасивни и нискоенергийни сгради
- Сухо строителство
- ↳ Окачени тавани
- ↳ Преградни стени и предстенни обшивки
- ↳ Сухи и повдигнати подове
- ↳ Декоративни елементи - колони, трегери, сводове и др.
- ↳ Всичко за гипскартона и гипсфазера
- Въпроси и Отговори
- ↳ Полезни съвети
- ↳ Автомобили
- ↳ Партньори
- ↳ Боядисване и Декориране
- ↳ Вентилация, климатици и термопомпи
- ↳ Водоснабдяване и канализация.
- ↳ Всичко за ремонта
- ↳ Електротехника
- ↳ Отопление
- ↳ Газификация
- ↳ Електроника и Схеми
- ↳ Газобетон
- ↳ От всичко по малко
- ↳ Компютри и периферия
- ↳ Уеб дизайн, PHP, MySQL, JavaScript, HTML..
- ↳ Мобилни устройства, GSM-и
- ↳ Нека се запознаем
- ↳ Recycle Bin
- Статии
- ↳ Практични решения
- ↳ Качване на снимки
- ↳ Какви статии искате?
- ↳ Готварство, туршии и зимнина
- ↳ Отмора и шеги
- ↳ От нищо нещо
- ↳ Не е за вярване
- ↳ Литература
- ↳ Връзки към Интересни сайтове
- Магазин
- ↳ Препоръки и Мнения за он-лайн магазина
- ↳ Крадeни инструменти !!!