Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Тея дни трябва да направя избор за термосифонна система под налягане. Колебая се между такава с вакуумни тръби на фирма "Solarhome" и с плосък панел на "Елдоминвест".Цената съответно е 1575лв. и 1428лв. Ще се радвам ако някой сподели мнение ако е ползвал някой от двата продукта, кой би бил по ефективен.Интересува ме също така дали са с неръждаем водосъдаржател или емейлиран.
LazarGanev - "Велик майстор"
За тези пари можеш да имаш целогодишна система с помпа
piron45 - майстор
Прав е Лазар, ако ще слагаш термосифон си вземи за 600-700лв. Същата работа ще ти върши.
syncho - майстор
Е за тези пари трудно да направиш читава друга система. За съжаление не съм ползвал нито една от тези две системи за да дам смислен отговор. Мога да те насоча какво да гледаш примерно, ако си решил да взимаш термосифонна система. За мен е важно една такава система да е първо под налягане, после да има много добра изолация на бойлера, защото ако няма няма никакъв смисъл от цялата история. Стойката за системата за захващане на покрива е също много важна, защото все пак държи доста килограми и не би искал да се търколят надолу по покрива. Тръбите до бойлера си ги пусни с дебела изолация - минимум 19мм на стената. Предвиди си и предпазен клапан по налягане и температура. Виж дали има електрически нагревател или серпентина, защото ще ти трябва допълнително подгряване при всички случай. Важно е и как се управлява този нагревател.
stepoff - специалист
За да не отварям нова тема, подходящ ли е избора на тази оферта.В момента сградата се обслужва от 5 бойлера по 80 литра,но сметките на тока са непоносими. Има идея освен двата 300 литрови на покрива ,да се свържат и сегашните към системата за да се ползват като допълнителни резервоари. Нямам възможност за водосъдаржатели в мазе или подпокривно пространство.Споделете и други предложения,ако мислите ,че има и по изгоден и ефективен начин.
Благодаря Ви предварително!

Прикачен файл

Untitled-1.png
syncho - майстор
Питай дали има контролер, датчици, какви тръби използват за връзката м/у колекторите и бойлера, колко колектора са в тая система, каква изолация слагат на тръбите м/у бойлера и колектора, помпен възел има ли, разширителен съд, пропилен гликол...? Ей такива въпроси ми идват на ум като я гледам тая оферта.
kalin72 - майстор
Да не отварям нова тема, този първия термосифон, как ви се струва като за 590 лева?
http://www.otoplenieto.eu/2012/10/slunc ... ippon.html
VLADO66 - майстор
kalin72 написа:
Да не отварям нова тема, този първия термосифон, как ви се струва като за 590 лева?
http://www.otoplenieto.eu/2012/10/slunc ... ippon.html
С 120литра си заникъде :wink:
syncho - майстор
Замисли се защо цената на този, който си гледал и този, който е под налягане малко по-надолу е 2 пъти по-ниска... със сигурност има нещо нередно. 120л ще ти стигнат, ако ще го ползвате 2-ма само.
LazarGanev - "Велик майстор"
После се замисли дали след като имаш 300л бойлер Бош си струва да купуваш този китайски сурогат! За тези пари ще щи вземеш 3 турски алуминки + 3 помпи. Трябва още някой дребен чарколяк и си готов с целогодишна система.

Тема "Какъв термосифонен бойлер да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: