• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kireto1 - специалист
Здравейте
Реших да разширя WC-то и да сложа мивка в него.Но след като има мивка реших да сложа и сифон.
Мръсния канал от мивката минава под замазката и там сложих тетка Ф-50 и си мисля в него да сложа
сифон има ли такъв сифон,който да влезе в тази тедка и да не стърчи много от него???
velsi - Почетен майстор
Зависи от сифона. Има такива, на които изхода им е отдолу, а има и такива с изход отстрани. Ако не стане с първия можеш да завъртиш тетката и да ползваш сифон със странично връзване. Зависи как ти е мястото.
kireto1 - специалист
Става въпрос точно за тези които изхода им е от долу дали ще станат и дали ще стърчат много.
А тедката немога да я завъртя защото вече долу направих замазката :wallbash:
velsi - Почетен майстор
Не е трябвало да избързваш. Дано да стане. Докато непробваш няма да разбереш. Иначе нали знаеш... чука и секача....
lyki - специалист
Gрешка голяма грешка ,най удачно е да сложиш рогов сифон алуминиев(те са по ниски,има рогови и чугунени но са по високи.Рогов значи дето се отича от страни :wink: При невъзможност да поставиш подов сифон на отделна развивка У-то от което се отклонява сифона трябва да е на максимално възможното отдалечено от сифона място.
Представи си следната ситуация :тръбата от твоята тетка към отходният и щтранг се запуши ,нали всичката мръсна вода идваща от сифона на мивката ще почна да извира от подовия ти сифон.Даже и да намали само дебита на отхождане в тоя участък,мивката е по висока и пак ще извира вода.
Незнам дали правилно ти го обясних ,ако не си разбрал нещо питай.
kireto1 - специалист
И ако сложа рогов ще си реша ли проблема ако се задръсти тедката???
Тани - модератор
kireto1 написа:
И ако сложа рогов ще си реша ли проблема ако се задръсти тедката???
Няма! Предимството му е обаче , че няма да ти мирише от канализацията. Само че трябва да го поддържаш мокър! Та си прецени дали си заслужава грижите или да му сложиш тапата докато е време!
lyki - специалист
kireto1 написа:
И ако сложа рогов ще си реша ли проблема ако се задръсти тедката???
Nе на тетката можеш да сложиш само с долно изтичане ,роговия можеш да сложиш на Утка. И колкото тръбата от Утката до сифона по дълга (доколкото позволява разположението)толкова по добре.
А иначе можеш да сложиш какъвто си искаш и където си щеш.
Занимавал съм се стова и ти споделям някои правила при канализационата развивка.
lyki - специалист
Чакай ти никъде не спонена за сечението на тръбата към сифона и диаметъра на изхода на тедката на която смяташ да монтираш сифона?? Така като ми говориш за тедка ми се струва че размера ти е по малко от Ф-50,и изобщо от ПВЦ ли е??
kireto1 - специалист
От ПВЦ е , и Ф 50 е, и вече го изкъртих и наклоних тедката на долу и там ще сложа роговият
сифон със странично оттичане.И там е тедка ,а не Утка ,защото както споменах по горе мислех в нея да
сложа сифон с долно оттичане
  • 1
  • 2

Тема "Нов сифон във WC-то" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: