Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
timon_tg - специалист
Здравейте, престои ми строеж на къща и естествено си поставям въпросът за септичната яма. Разглеждам доста оферти за т.н пречиствателни станции, но не ми става ясно или оставам заблуден от самите оферти къде точно се "съхраняват" отпадните води след като са преминали през пречиствателната станция ? Както си преставям нещата трябва да се изливат отново или в изгребна яма или в дренажна яма.
Ако това е така, тук стои въпросът проект с пречиствателна станция и дренажна яма ще мине ли за удобрение в общината ?
Какъв е смисълът от пречиствателната станция ако после пак трябва да се прави изгребна яма за съхранение и да се вика "*нарката".
Благодаря.
sim40 - напреднал
Според мен идеята на пречиствателната станция е да се използва водата отново.Примерно за тоалетната или да си поливаш градинката,а твърдите отпадъци могат да се използват за наторяване.
corropt - напреднал
Лятото слагах пречиствателна станция. Копаш дупка по предварителни размери, фирма идва да ти сложи нужното в дупката(самата пречиствателна станция ). При мен изходната вода от пречиствателната станция се влива в близката рекичка. Пречистената вода се води че става за поливане и миене на нехранителни продукти. Още не е заредена с веществото което ''пречиства'' отпадъците и не съм сигурен до колко чиста е изходящата вода.
Ако ти трябват снимки да се ориентираш какво представлява цялото упражнение може да ти пратя.
timon_tg - специалист
ок при построена вече къща е ясно, че можеш да си правиш каквото искаш.. На мен идеята ми е дали това изпълнение без изгребна/септична яма, а само с пречиствателна станция ще мине в общината при одобряването на проекта.
luul - специалист
sim40 написа:
  Заглавие:  Re: Пречиствателна станция  
Лятото слагах пречиствателна станция. Копаш дупка по предварителни размери, фирма идва да ти сложи нужното в дупката(самата пречиствателна станция ). При мен изходната вода от пречиствателната станция се влива в близката рекичка. Пречистената вода се води че става за поливане и миене на нехранителни продукти. Още не е заредена с веществото което ''пречиства'' отпадъците и не съм сигурен до колко чиста е изходящата вода.
Ако ти трябват снимки да се ориентираш какво представлява цялото упражнение може да ти пратя.
Можеш ли да кажеш каква ти е станцията и колко струва, че и на мен ми предстои нещо подобно да слагам?
timon_tg написа:
Какъв е смисълът от пречиствателната станция ако после пак трябва да се прави изгребна яма за съхранение и да се вика "*нарката".
Благодаря.
До колкото съм запознат с технологията на пречиствателните станции няма такава, при която да няма твърд остатък и да не се налага да викаш "медарката", друг е въпроса колко често ще го правиш, а водата обикновено се събира в отделен контейнер или се зауства в дере или близка река.
laary - специалист
Вчера на стройкото видях наши станции правят ги в Ловеч. Някой има ли впечатления от тях?
pavelari - майстор
много е важно да има здрав мотор животното..
основното за процеса е движението в тези мини "фукушима" централки :) - казвам го понеже ми се е налагало да подменям мотора на такова чудовище :)
когато работи се завъждат едни бактерийки, които разграждат аките и пиките и ги превръщат във вода и други химически неактивни "субстанции", които обаче са концентрирани и рано или късно се налага "изцокването" със специализираните за целта "возила"
не зная ловечките машинки с какви моторетки са...
Има два често срещани модела - едните са с барабан и двигател. Двигателя обикновено е от по 10-50 вата защото работи постоянно и това може да натовари сметката и преливник от който излиза на самотек водата.
Има и такива с допълнителна дренажна помпа след преливника, която се пуска за по минутка да върне водата за повторна биологическа обработка и съответно помпата се управлява от таймер и поплавък.
Едни от най-качествените двигатели са на "панасоник" в комплект с редуктор /скоростта на въртене е много ниска/.
При повредения двигател липсваше моторна защита!!! обърнете внимание и на това.
Действително водата е чиста и става за поливане - ама по-добре си я изхвърляйте :) както колегите съветват
laary - специалист
Не знам за мотора,но ми обясниха,че полагат маркуч който подава въздух на "фукошимката" чрез някаква мини помпичка стояща някъде в къщата!
pavelari - майстор
е значи ти спестяват много главоболия дори да изгори помпата - сменяш я извън периметъра на фекалиите :)
и аз разгледах какво предлагат - изглежда надеждно
laary - специалист
Аз мога и сайта да дам ама модераторите да не го сметнат за реклама? Аз съм просто потенциален клиент и всяка информация ми е БЕЗЦЕННА!

Тема "Пречиствателна станция" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: