• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
sokolov.91 - майстор
Понеже детето напоследък само си мие ръцете и лицето на мивката и му е доста трудно да си нагласи водата с двата крана реших да сложа под бойлера ето това:

https://sunsolarbg.net/produkt/%D1%81%D ... %B5%D0%BC/

Мисля, че резултата от това подобрение ще е положителен не само за детето (да не се изгори с вряла вода), но и като цяло. Мисля да свържа и пералнята и миялната на топлата линия, понеже БГВто ми се подгрява от газов котел. Отделно и, че като влезе някой да се къпе няма да му се налага да си гласи водата по една минута, а направо отвърта крана за топлата вода и започва да се къпе.
Имам само една малка питанка. Дали ще има нужда да слагам някъде по трасето на студената вода около бойлера и термостатичния вентил възвратни клапани или просто да сложа един тройник на студената вода на бойлера и да захраня от него термостата?
Andri01 - майстор
Ползвам същия от 3 г.-към пералнята отиват към 35гр. Работи без проблеми. Няма никакъв невъзвратен клапан на студената.
sokolov.91 - майстор
Става въпрос за такова свързване:

Изображение

Без възвратни клапани, без филтри?

П.С. Снимката я намерих в интернет.
Andri01 - майстор
Да. При мене се ползва само към пералнята. Съдомиялна нямам / подарих я/,душовете ми са с термосмесителни батерии.
sokolov.91 - майстор
чет мар 21, 2019 10:43 amAndri01 написа:
Да. При мене се ползва само към пералнята. Съдомиялна нямам / подарих я/,душовете ми са с термосмесителни батерии.
Ок. Мерси.
И аз мислех да сложа термосмесителна батерия на мивката, но най-евтината, която намерих беше 120лв. А пък с този смесител, който избрах ще реша проблема централно. Относно къпането и различните предпочитания за температура на водата - бойлера ми е в банята и термосмесителя ще е на една ръка от къпещия се. След като всички минат по веднъж през душа ще разберат кое положение на термосмесителя отговаря на изискванията им. И от следващия път преди да пуснат водата да се къпят - връткат си термосмесителя, къпят се и после си го връщат пак както си е бил. Това в най-лошия случай. Иначе си го представям да го сложа на около 43*С и да не се бара повече.
LazarGanev - "Велик майстор"
Добре си го замислил, има само един проблем - ако пералнята ти не е с 2 шланга (за топла и студена вода), то и плакненето ще става с топла вода, което не е добре нито за прането, нито за разхода на газ.
sokolov.91 - майстор
чет мар 21, 2019 11:07 amLazarGanev написа:
Добре си го замислил, има само един проблем - ако пералнята ти не е с 2 шланга (за топла и студена вода), то и плакненето ще става с топла вода, което не е добре нито за прането, нито за разхода на газ.
Ами не са с два извода нито пералнята, нито миялната. Жена ми под 45*С не пере, обаче ако препирането е с топла вода и това може да навреди на дрехите - пералнята ще си остане на студената линия. Пък на чиниите нищо им няма като се плакнат с топла вода. Сметката в най-лошия случай да е същата, само дето нагревателя на миялната няма да трупа котлен камък.
Andri01 - майстор
Изменяш малко управлението на водата на пералнята и ще плакне само със студена. Топлата я подаваш през МВ след този за студена вода.
sokolov.91 - майстор
чет мар 21, 2019 11:21 amAndri01 написа:
...Топлата я подаваш през МВ след този за студена вода.
:? Какво е МВ? Пералнята е на три месеца. Не мога да я барникам отвътре.
Andri01 - майстор
Магнет Вентил. Ами в такъв случай подай и 35гр. за пране и за плакнене.
П.С.: Щом е гаранционна ,не можеш да и подаваш топла вода.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Термостатичен смесител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: