• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
nork - специалист
Здравейте, бях се уговорил с ВиК майстора който слага тръбите да остави извод за хигиеннен душ и в последствие да монтира. Разбира се е мнооого зает и ми отказа, та сега трябва да се спасявам сам :supz:
Това е оставил като изводи
Прикачен файл:
x93QD.jpg
Тези тапи се разлепят и се лепи на тяхно място извод/тръба или?
Да не говорим, че са супер близко до "куфара" и ще трябва и там да творя.....
Andri01 - майстор
Тапите ако са залепени,не можеш да ги "отлепиш"!!! Ако само са вкарани,пак ще е зор с лепенето на тръбите за продължението. Не е оставил място за плочките,монтирани не на една вертикална линия / т.е. на еднакво разстояние от стената/... За съжаление, този мАстор си е оставил и двете ръчички,излизащи някъде под кръста му!! :axe:
nork - специалист
пон окт 12, 2020 11:06 amAndri01 написа:
Тапите ако са залепени,не можеш да ги "отлепиш"!!! Ако само са вкарани,пак ще е зор с лепенето на тръбите за продължението. Не е оставил място за плочките,монтирани не на една вертикална линия / т.е. на еднакво разстояние от стената/... За съжаление, този мАстор си е оставил и двете ръчички,излизащи някъде под кръста му!! :axe:
Това го видях вече, въпросът е аз как да спася положението?
Да къртя наново ли, да пробвам да лепя ли, какво?
Росен87 - напреднал
Тези тапи би трябвало да са на резба , а не да са лепени.
пон окт 12, 2020 12:03 pmnork написа:
...КАТО продължение, лепенето го правят с лепило или специална машинка,... най-лесно е да ''разбиеш'', я потърси пак оня майстор да го оправи или поне да каже с какво ги е лепил, вътре са на резба и пробвай с ключ дали поддава резбата...
eleonorvelichkov - специалист
пон окт 12, 2020 12:03 pmnork написа:
Режиш главата на тапите с ножовката и с едно борче за разширяване на дупки в метал престъргваш до размера на коляното и вече си слагаш новото нещо малко трябва да поразкъртиш, за да може да вкараш дрелката или винторет ако имаш и да можеш да вкараш и лепачката за лепене на тръбите.
kozl - майстор
пон окт 12, 2020 10:36 amnork написа:
Здравейте, бях се уговорил с ВиК майстора който слага тръбите да остави извод за хигиеннен душ и в последствие да монтира. Разбира се е мнооого зает и ми отказа, та сега трябва да се спасявам сам :supz:
Това е оставил като изводи

Изображение

Тези тапи се разлепят и се лепи на тяхно място извод/тръба или?
Да не говорим, че са супер близко до "куфара" и ще трябва и там да творя.....
Нещо ми се губи идеята, та да питам - какво представлява хигиенния душ?
И ако некакъв за вграждане дали не по-удачно да се монтира в куфара?

А тва с рязането с ножовка и райбероването по диаметъра и запояване в това място на РР тръба, ми се чини рисково изпълнение.
krasi92 - майстор
Каквото и да слагаш трябва да поразкъртиш мазилката и да отрежеш колената. След това избора с кави фитинги ще продължиш е според това къде ще бъде душа. Работи се с лепачка за ппр тръби
chapara - майстор
Тапите от самолет си личи, а и от вида им, че са тапи за лепене - запушалки и са лепени. мАстора ти се е чудил как да затапи водопровода, дори без идея да завършва и затова е зает. Налични са му били колена и запушалки :-D :-D :-D и толкоз, взел е кинтите и е побегнал със

:-D :-D :-D :-D :partyman:
nikolson - майстор
Това не са тапи, а шапка.

[vbox][/vbox]
Последна промяна от nikolson на пон окт 12, 2020 8:06 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за монтаж на смесител" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: