• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте,

В областта на ВиК съм начинаещ без опит. В кухнята ми отходните води на миялната и мивката са свързани чрез Т разклонение към канализационната оранжева тръба:
Прикачен файл:
Snimka1_Komentari_MedQual.jpg
Прикачен файл:
Snimka2_MediumQuality.jpg


Проблемът, който имам е че когато водата в мивката тече силно и маркуча за отходна вода на миялната се поразмести, отходната вода от мивката се излива в шкафа през разклонението за миялната. Свързването на отходния маркуч на миялната към Т разклонението е със следния маншон:
Прикачен файл:
Manshon_Miqlna.JPG
Manshon_Miqlna.JPG (6.91 KиБ) Видяна 1664 пъти


Първоначалната ми идея беше да заменя Т разклонението с У. Но като разхлабих скобата на оранжевата тръба, не успях да извадя Т разклонението. Не съм напъвал мъжката докрай понеже се притесних да не изкъртя канализационната тръба.
Пробвах също да свържа маркуча за отходната вода на миялната към малкото У под сифона (посочил съм го с червена стрелка) и го пристегнах със скоба. Обаче отново има теч когато миялната изхвърля мръсната вода. Освен това ми се иска да ползвам разклонението, което е предвидено в инсталацията от канализационната тръба.

Всякакви идеи/съвети от ваша страна за решение на проблема ще ми бъдат много полезни.
brum - майстор
Навий малко изолирбанд отгоре и забрави за проблема. Или уплътни с ПУ уплътнител за да не мърдат уплътненията и маркучите. Това не си заслужава повече усилия за да се закърпи.
radius - майстор
Махаш Т-разклонението и свързваш директно сифона на мивката към отходната тръба, а миялната във фабрично предвиденото отклонение на сифона.
Krasi_S - специалист
Това с изолирбанда работи. Можеш да го пробваш. Иначе може да се сложи след тетката за съдомиялната една PVC дъга на 45° и тогава маншона и маркуча. Ще даде лек обратен наклон против връщане на мръсната вода.
Прикачен файл:
PVC_DUGA_f50_45.jpg
PVC_DUGA_f50_45.jpg (21.14 KиБ) Видяна 1642 пъти


Обаче, като гледам цялата постановка бих направил и следните промени:
1. На позиция 2 да се среже наполовина тази тръбата. Така ще се повдигне изхода на сифона спрямо основната тръба за мръсната вода. Както е в момента ми се струва, че ще задържа и трупа повече мръсотия в гофрето.
2. Да се намали дължината на маркуча за обратната вода от съдомиялната - позиция 3. Трябва да има толкова запас, че да може да се издърпа цялата миялна напред пред кухненския шкаф без да се вади от маншона.

Прикачен файл:
Snimka1.jpg
nork - специалист
Завърташ Уто нагоре, на челото си включваш мивката, а горе затапваш. Маркуча на миялната го забиваш в туй дето стърчи на сифона :!:
Кви изолирбанди, кви 5лв....... То бива,ама..... Маркуча на миялната не го режи в никакъв случай.
MamaMy - майстор
Който го е правил цялото това нещо си няма идея кое какво е и как работи. Има навита тефлонова лента на меките връзки където гайките работят с челно уплътнение. По същия начин навита лента на гайката на сифона. Там също има гумено уплътнение. Нивата на сифона и канала се разминават и се получава задържане на вода и вероятност от запушване с отпадъци. Меката връзка на сифона с канала е абсолютно излишна и не на място. Абе голямо мазало. Викнете водопроводчик! На вас хич не ви се отдава.
miliad - майстор
ср сеп 27, 2023 8:57 pmMamaMy написа:
Който го е правил цялото това нещо си няма идея кое какво е и как работи. Има навита тефлонова лента на меките връзки където гайките работят с челно уплътнение. По същия начин навита лента на гайката на сифона. Там също има гумено уплътнение. Нивата на сифона и канала се разминават и се получава задържане на вода и вероятност от запушване с отпадъци. Меката връзка на сифона с канала е абсолютно излишна и не на място. Абе голямо мазало. Викнете водопроводчик! На вас хич не ви се отдава.
Абсолютно съгласен. Тук има нужда да мине някой грамотен да оправи бакиите.
dragozow - майстор
Така хоризонтално сложен маркуча няма как да не тече. Трябва му наклон и си има място на сифона къде да се заусти. Този сифон всъщност са два различни сифона, а ако е ново и си платил на някой да го направи си искай парите или не го викай повече.
kozl - майстор
ср сеп 27, 2023 9:02 amapenevm написа:
Здравейте,

В областта на ВиК съм начинаещ без опит. В кухнята ми отходните води на миялната и мивката са свързани чрез Т разклонение към канализационната оранжева тръба:


Изображение



Изображение



Проблемът, който имам е че когато водата в мивката тече силно и маркуча за отходна вода на миялната се поразмести, отходната вода от мивката се излива в шкафа през разклонението за миялната. Свързването на отходния маркуч на миялната към Т разклонението е със следния маншон:


Изображение



Първоначалната ми идея беше да заменя Т разклонението с У. Но като разхлабих скобата на оранжевата тръба, не успях да извадя Т разклонението. Не съм напъвал мъжката докрай понеже се притесних да не изкъртя канализационната тръба.
Пробвах също да свържа маркуча за отходната вода на миялната към малкото У под сифона (посочил съм го с червена стрелка) и го пристегнах със скоба. Обаче отново има теч когато миялната изхвърля мръсната вода. Освен това ми се иска да ползвам разклонението, което е предвидено в инсталацията от канализационната тръба.

Всякакви идеи/съвети от ваша страна за решение на проблема ще ми бъдат много полезни.
Скобата на оранжевата тръба не се вижда на снимката, какво представлява :?
Оранжевата тръба има ли муфа с гумено уплътнение към сивия разклонител (тройник) или е съединена чрез нагряване и нахлузване в сивия тройник?
При това свързване откъде тече ?
Предполагам, че от връзката гофриран маркуч към сивия тройник :?

Моето мнение:
Съдомиялната в отклоненинието на сифона към мивката. Ако има муфа на оранжевата Ф50 тръба, тройника се маха и с подходящо според диаметъра на тръбата от бялото гофре, уплътнение за към 5 лв. от Баухаус се прави връзката стабилна.
Ако сивия тройник е съединен с оранжевата тръба с нагряване (дано не тече от тази връзка) се затапва перпендикулярния отвор с тапа за Ф50 и допълнително може да се подлепи с ПВЦ тиксо за кабели тапата към тройника, за да се подсигури срещу изваждане. Накрайника от бялото гофре по гореописания начин в муфата от сивия тройник, която е съосна с оранжевата тръба.

И ако беше този сифон при мен щях да заменя цялата му най-долна част (водния затвор) и наставката над нея със гофрирана тръба за около 10-ина лв., с която с U форма да се оформи водния затвор.
MamaMy - майстор
чет сеп 28, 2023 8:18 amkozl написа:
И ако беше този сифон при мен щях да заменя цялата му най-долна част (водния затвор) и наставката над нея със гофрирана тръба за около 10-ина лв., с която с U форма да се оформи водния затвор.
Това е една от най-големите свинщини които съм виждал. Тази гофра задържа в гънките всякакви мизерии и няма начин да се изчисти. Увеличава страшно миризмата от канала дори и огъната като сифон защото вътре започва гниене.
  • 1
  • 2

Тема "Свързване на съдомиялна и мивка - теч от отходната вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: