• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kozl - майстор
Привет,
Търся удължение за меката връзка към медната тръба - по прикачената снимка:

Прикачен файл:
1717678059629.jpg
1717678059629.jpg (109.34 KиБ) Видяна 645 пъти

Кухненския смесител е Grohe с изтегляща глава. Подобен съм монтирал и на BLANCO, но дали е същата резбата :?

Е ако някой се справил с подобно решение, моля да пише как.

Вероятна опция е да се удължи медната тръба със спайки, но това не е в моите умения "направи сам".
От Грое България съобщиха, че не предлагат по-дълки маркучи като този на снимката , а също не предлагат и меки връзки за удължаване.
Krasi_S - специалист
Удължавал съм Лидълски смесител с маркуч от Видима. Ей такъв. Има голяма вероятност да са с една и съща резба и с Грое-то.

Прикачен файл

Маркуч.jpg
Маркуч.jpg (7.73 KиБ) Видяна 635 пъти
gogo7777 - майстор
чет юни 06, 2024 4:56 pmkozl написа:
Привет,
Търся удължение за меката връзка към медната тръба - по прикачената снимка:


1717678059629.jpg


Кухненския смесител е Grohe с изтегляща глава. Подобен съм монтирал и на BLANCO, но дали е същата резба....

Резбата от снимката ти е лява.
kozl - майстор
Възможно е не помня.
По белезите на гайката ли съдиш?
А тази от маркуча на Видима дали е същата :?
gogo7777 - майстор
чет юни 06, 2024 7:39 pmkozl написа:
Възможно е не помня.
По белезите на гайката ли съдиш?
Да, по гайката
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет юни 06, 2024 4:56 pmkozl написа:
...съобщиха, че не предлагат по-дълки маркучи като този на снимката , а също не предлагат и меки връзки за удължаване.
Снимаш края на меката връзка, показваш в магазинаи ти дават "удължител", сиреч мека втъзка, която да влезе тук и там ...
Баах
chapara - майстор
чет юни 06, 2024 10:10 pmn_a написа:
чет юни 06, 2024 4:56 pmkozl написа:
От Грое..съобщиха, че не предлагат по-дълки маркучи като този на снимката , а също не предлагат и меки връзки за удължаване.
Снимаш края на меката връзка, показваш в магазинаи ти дават "удължител", сиреч мека втъзка, която да влезе тук и там ...
Баах
Ама Козел, никой не ти е длъжен, казах ти в Юроком, сега кво, тротинетката не ти зарежда?
gogo7777 - майстор
chapara написа:

Ама Козел, никой не ти е длъжен, казах ти в Юроком, сега кво, тротинетката не ти зарежда?

Ама той не е писал нищо след тебе :lol:
chapara - майстор
Ми да е писал, аз да не съм следовател, пък кака май му е юристка? Шашкате ме, ма карай😁
Кака, ние софянци, като галеници на природата не снимаме, отиваме, може и през нета, и на место ни решават проблема😉
  • 1
  • 2

Тема "Удължаване към мека връзка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: