Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
EDI - майстор
Кой модел е ХАЙЕР-а.Не съм чувал за климатик с ръчно размразяване, всички са или с датчикова система или с таймер.Нещо бъркаш за дефроста.Ако е от монтираните тази година, ще има доста проблеми при ниски температури иголяма влажност.Някои от внесените през 2007 г. имат сериозни недостатъци при такива условия, но толкова могат машините.Проблема с конденза отгоре трябва да се реши незабавно и това става с козирка.
ARTU - специалист
Midea MSG12HR без проблеми, на -2,2 градуса отвън, мъгла, и +23,2 градуса вътре, настроен на 24 градуса и медиум фан, размразява на 58 минути. Външното тяло се заскрежава равнимерно и в отдалечения от компресора долен ъгъл се образува ледена коричка. Не съм му слагал щуцер и затова оттичането е нормално и не замръзва вода.
tinalex - специалист
EDI написа:
Кой модел е ХАЙЕР-а.Не съм чувал за климатик с ръчно размразяване, всички са или с датчикова система или с таймер.Нещо бъркаш за дефроста.Ако е от монтираните тази година, ще има доста проблеми при ниски температури иголяма влажност.Някои от внесените през 2007 г. имат сериозни недостатъци при такива условия, но толкова могат машините.Проблема с конденза отгоре трябва да се реши незабавно и това става с козирка.
Точно партидата 2007-ма е.Тъй като не се саморазмразява,реших че е само ръчно.Козирката напролет.Не погледнах модела.Ако има таймер,той не работи.
EDI - майстор
Обади се на сервиза си, да го видят.Няма ръчно размразяване, просто не включва размразяването.На доста от тях се оказва фабрично недозареден фреон, на някои места от сервиза ги "прилъгват" да работят, може ти да имаш проблем с датчика, ако изобщо не включва дефроста но нямай големи очаквания при ниски температури и висока влажност при тази машина - просто са си такива.
Ами аз пък дали да се оплача,или да си чукам главата с моята 14,тица,китайско изделие, марка Телстар, трябва да му видя модела за да съм точен.Компресор -японски.
Три пръста лед.Три часа го пуснах да изстудява в хола,виждам му нагревателя леко зачервен,работи.Не ще и не ще да разледи топлообменника.Поливам го със гореща вода,едва чува.Вече втори ден температурата е около 1-2 градуса ,плюс.То бива,бива, ама на мен ли пък...
Казвам ви-виждам му нагревателя-зачервен.Бе какъв е тоя лед, тая мъгла бе.Не знам какво да правя.
Хич не ми казвайте да го махам, или да съм се бил обадил преди да го купя.Не ми е до там...
Намира се в тераса-ниша.
tinalex - специалист
Благодаря.А,на дистанционното имо иконка като легенче и в него падат капки.Реших че това е за размразяване.
Тани - модератор
trifonovtd написа:
Ами аз пък дали да се оплача,или да си чукам главата с моята 14,тица,китайско изделие, марка Телстар, трябва да му видя модела за да съм точен.Компресор -японски.
Три пръста лед.Три часа го пуснах да изстудява в хола,виждам му нагревателя леко зачервен,работи.Не ще и не ще да разледи топлообменника.Поливам го със гореща вода,едва чува.Вече втори ден температурата е около 1-2 градуса ,плюс.То бива,бива, ама на мен ли пък...
Казвам ви-виждам му нагревателя-зачервен.Бе какъв е тоя лед, тая мъгла бе.Не знам какво да правя.
Хич не ми казвайте да го махам, или да съм се бил обадил преди да го купя.Не ми е до там...
Намира се в тераса-ниша.

Какъв е този нагревател? За първи път чувам! Обикновено просто обръщат режима и са саморазмразяват!
Johny - майстор
trifonovtd написа:
Ами аз пък дали да се оплача,или да си чукам главата с моята 14,тица,китайско изделие, марка Телстар, трябва да му видя модела за да съм точен.Компресор -японски.
Три пръста лед.Три часа го пуснах да изстудява в хола,виждам му нагревателя леко зачервен,работи.Не ще и не ще да разледи топлообменника.Поливам го със гореща вода,едва чува.Вече втори ден температурата е около 1-2 градуса ,плюс.То бива,бива, ама на мен ли пък...
Казвам ви-виждам му нагревателя-зачервен.Бе какъв е тоя лед, тая мъгла бе.Не знам какво да правя.
Хич не ми казвайте да го махам, или да съм се бил обадил преди да го купя.Не ми е до там...
Намира се в тераса-ниша.
Eй, няма никакъв нагревател в климатика. Принципът на действие се опира на закони в термодинамиката и няма нищо общо с клсическия нагревател.
http://www.interior.abc-bg.net/interior.php?article=2-2
EDI - майстор
По принцип е налице хипотеза с нагревател във външно тяло, но няма нищо общо с горепосоченото от колегата trifonovtd.Нордик моделите на добрите производители/АРКТИК серията на ФУДЖИЦУ и НЕ серията на ПАНАСОНИК/ имат нагревател в компресора/вградени/ и на дъното на тялото/да не замръзва конденза/, но се касае за нагреватели с мощност от 20 до 75 вата и същите никога не светят.Тези модели не ги търсете в България, няма ги.Последните иновации в компресорите /използват се от ФУДЖИЦУ/, използват за подгряване на компресора намотката на ел.двигателя/малко дълго за подробно обяснение/.
Johny - майстор
EDI
Имаш ли представа как се управляват тези нагреватели/линк или "картинка"/? Говорих с едни специалисти. Те слагали отделен нагревател 150W, но го захранвали от отделен контакт вътре в помещението, което те ангажира да го включваш и изключваш....Идеята ми е да се захрани някъде от външното тяло. Ако се размисли човек, може да "съчини" нещо, но предпочитам проверени решения.

Тема "Как работят в мъглата?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: