• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 33
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
denuchi - специалист
да ти кажа честно чак чак толкова повреди нямаме, а 95% от климите които слагаме се използват само лятото за охлаждане (за сезона) много рядко се ползват за отопение а лятото няма проблеми. по принцип правим централни климатизаций но има хора който търсят по евтиното и тогава с климатици.
solo5 - майстор
pavelvasilev написа:

Средно качество и надежност :

7.MIDEA

Много ниско качество и надежност :

1.HAIER

Аз мисля, че HAIER отвяват MIDEA, като вятър - лайнян вестник :lol:
EDI - майстор
Ами, ами, отвавят само по рекламите.......МИДЕА определено имат по-добри серии от ХАЙЕР, въпреки, че и двете са китайски марки.Миналата година внесената инверторна серия на ХАЙЕР изпозамръзна по стените, докато МИДЕЙКИТЕ в преимуществено бичат яко.
Fortune - специалист
velev-klima написа:
denuchi написа:
ало "velev-klima" за теб има единствено една марка мидея. защо неси го кажеш и тук.
Немога да разбера защо ви е яд че мидея са добри климатици имам голям опит с японски марки и не случайно съм избрал тази марка. Защото е лесно да се дават гаранций за 5 години тем подобни и на 2рата година да няма един датчик или мотор дори от вносителя да вземеш. Айде като се скапе нещо после скъпия климатик да ти го оправят да ама няма да дойде никой от тия дето ги фалят.
Аз съм с Шарп, вече шеста година. Лятото му изтече гаранцията, която беше 5 години за вътрешното и 5 за външното тяло. Слава Богу не се наложи да прибягна до нея, климатикът си работи без проблеми и зиме и лете, икономичен е и много безшумен. Единствено, когато паднаха температурите под -27 градуса, не можа да стигне зададената температура, но като се има предвид, че живея в къща, която няма топлоизолация, освен ПВЦ дограмата, все пак е добре.
Но сега като се замислям за втори, незнам все пак 1700 лв са си 1700, та дали ако се спра на Мидеа, разликата в цената ще е оправдана? В смисъл, че те, предполагам не са толкова икономични и при тези цени на тока за колко време ще се изравни стойността на инвестицията?
tassel - специалист
Човече, какви са тези температури -27 градуса? Не си спомням да е имало такива температури последните години. :?
velev-klima - специалист
Щом търсиш икономия и ниска цена са несъвместими. Инвертор на Мидея клас А и той си е цена все пак е 975лв FUJI електрик 12ка е 1480лв.
Fortune - специалист
tassel написа:
Човече, какви са тези температури -27 градуса? Не си спомням да е имало такива температури последните години. :?
31,6 градуса под нулата в Севлиево
05.01.2008г.

31,6 градуса под нулата е била температурата на въздуха в Севлиево към 7,30 часа тази сутрин, съобщиха от "Гражданска защита". Якия студ е замерен в севлиевската метереологична станция. Местните хора предполагат, че през нощта температурата е варирала около минус 32 градуса.
Ниската температура обаче не е рекордна за Севлиево, поясниха от "Гражданска защита". През 2005 година термометрите в града отчели минус 34 градуса, което поне в севлиевско е ненадминат рекорд за последните 30 години.
nebelservice - напреднал
Всички които вземат климатици за основно отопление трябва да се наясно с това че при ниски температури, мощността им пада 20 - 40% и трябва да има запас по отоплителна мощност.

Наистина има 4 - 5 дни в годината с екстремно ниски температури и тогава не става ефективно отоплението.

Всеки сам преценява заслужава ли си, да си купи топ-модел климатик с 500 - 600 по скъп но с "гарантирана" работа до -15 градуса или в големите студове да си припомни как се палеше кюмбето.
Fortune - специалист
velev-klima написа:
Щом търсиш икономия и ниска цена са несъвместими. Инвертор на Мидея клас А и той си е цена все пак е 975лв FUJI електрик 12ка е 1480лв.
Така, да сметнем, ако платя повече 500 лева, ще получа по икономичен климатик. С колко по-ниска е консумацията на ел. енергия между двата климатика? Да приемем, че FUJI консумира 0.9, а Мидея 1.2 то разликата ще бъде при равни други условия 0.3 на час. Каква икономия ще се получи за месец и за колко време ще се усвоят тези 500 лева? Дали докато се изравнят инвестициите, няма да дойде време за подмяна? Това се питам, но още не съм решила.
EDI - майстор
Не е толкова просто.При инвертора има минимална, номинална и максимална консумация.0.9 е номиналната, но машината може да работи и на минимална, когато поддържа необходимата температура.Трудно може да се сметне икономията, но инвертора дава по-добър комфорт.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 33

Тема "За всички тези които се чудят каква марка климатик да купят!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: