• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
emergency_bg - специалист
от 22 до 28 градуса, положението е все същото :sad:
EDI - майстор
Махни го и си купи нов климатик.Не знам защо си се спрял на втора употреба, но е трябвало да си купиш нов.При втората употреба няма никаква гаранция, какво купуваш - всичко е на риск.Това, което се чува като звук, най-вероятно е четирипътния вентил.Най-вероятно при вас е студено и с висока влажност.Тогава питата се обледенява повече и по.често включва дефроста.Иначе, като цикъл 40 работи 10-15 размразява е горе-долу добре.Но по-добре извикай сервиза - колко гаранция ти дадоха.
emergency_bg - специалист
3 години с профилактика на всяка
emergency_bg - специалист
сега като се прибрах от работа, гледам, че по питата има една хоризонтална лента, около 30 см лед, не много дебел, но все пак...Жена ми каза че днес цял ден е бил като програмиран: 40 мин работи, 12 мин размразява. не би ли трябвало с толкова чести размразявания поне да има ефект. все си мисля че нещо не е както трябва
velsi - Почетен майстор
Чувал съм, че заскрежаване във вид на лента е признак за недостиг на фреон. Не е лошо да се посъветваш със сервиза.
emergency_bg - специалист
ако е фреон добре, само да не е някой датчик или нещо друго че им го връщам- цяла зима ремонти, до пловдив и обратно :x
emergency_bg - специалист
Идваха от сервиза, източиха му фреона и ми го заредиха на везна като и го обезвъздушиха, ако не се лъжа. Започна да работи перфектно и вече не обледява външното тяло, но сега проблема е, че от време на време при ниските температури просто започва да духа студено и така по няколко часа. като го изключа и включа няколко пъти, тръгва да духа топло и така няколко часа пак перфектна работа. Днес установих /може и да греша/, че просто когато духа студено с часове, компресора не работи, тъй като външното тяло е прекалено тихо и само вентилатора си върти. Мисля, че просто след някое от размразяванията компресора не се включва и си духа студено с часове, докато не го "рестартна" от дистанционното и да тръгне. Явно от фирмата, която го монтира не могат да установят проблема и трябва пак да го пращат в Пловдив, а на мен ми писна цяла зима да си го разпращаме без да има ефект. Моля ви да ми помогнете с идеи какво може да му е или да ми препоръчате хора или фирма от варна, която мога да повикам за да ми диагностицира проблема.

edit:
Някой може ли да ми даде снимка на четирипътен вентил и бобина, казаха ми, че от бобината на 4ия е много вероятно да е този проблем?
  • 1
  • 2

Тема "мислите ли че има проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: