• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 33
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Да попитам и а. Е тоя климатик дали ще ми топли стая 18кв.м.
П.П. Външното тяло ще е в остъклението на верандата.
http://megaelectronics.bg/klimatici-pro ... r12nt.html
EDI - майстор
Няма да стане, дори и да си добре изолиран.До към 0 , -2 да речем може и да свърши нещо, но надолу не го търси.
tishotch - специалист
Може ли да помогнете при избор на климатик за стая 15м2, 2-ри етаж от къща, нова пвц-дограма, външна изолация - 8см EPS. Стаята е с южно изложение и е най-топлата в къщата. Особенното при избора е че дължината на вътрешното тяло на климатика трябва да е макс. 80см....толкова е широчината (81см) на стената където единствено може да бъде поставен. От моделите които разгледах тези на Mitsubishi бяха с такива размери..както и малките модели (07) на Fujitsu general. Бюджета може да стигне до 2000лв, но ако има и по-евтин вриянт бих се възползвал.
Mega - специалист
Mitshubishi е доста общо казано. Има Mitsubishi Heavy и Mitsubishi Electric, освен това имат поне по три модела на марка. Можеш да видиш и Toshiba Daiseikai 6, пасва ти на размери и има огромен запас от мощност. Като цяло е добре да извикаш специалист на оглед на място, да прецени ситуацията и да стигнете заедно до най-добрата машина за нуджите ти.
tishotch - специалист
Някакви впечатления относно Mitsubishi Electric MSZ-FD25VA Това което прави впечатление са отличните характеристики (според мен)...но от друга страна модел на поне 3 годинки. Дали ще ми свърши работа ?
Mega - специалист
Добра машина е. Ще ти свърши работа. Аз лично бих взел друга машина, но това, което си избрал е добро.
vasikata - специалист
Освен тези може да погледнш и Daikin Professional, вътрешното тяло е 780мм. и машината е добра и тиха.
tishotch - специалист
vasikata написа:
Освен тези може да погледнш и Daikin Professional, вътрешното тяло е 780мм. и машината е добра и тиха.

Не бях поглеждал към Daikin...сега като ги разгледах ми направиха добро впечатление като съотношение цена-параметри. Спрял съм се на модела: Daikin Professional FTXS25K/RXS25K ...даже ТУК са в някаква промоция. Това което ми прави впечатление че са made in Чехия.
Разликата в цената с модела на Mitsubishi не е малка. Смятате ли че ще сбъркам ако сложа такъв Daikin ?
dundurma - специалист
слушай сега един БИВШ ПОЛЗВАТЕЛ на дайкин.плащаш само за име,защото имат скапан софт,който кара машината да прави дефрост не при нужда,а на определено време.за тези и по-малко пари си купи японец втора употреба,защото-повече топлят.по-малко ток,невероятни екстри и може да ти звучи смешно,но примерно японец настроен на 21гр. топли повече от европеец със същата настройка.това ти го пиша ,като човек свалил НОВИ И ГАРАНЦИОННИ ДАЙКИНИ,които замених с дърти самураи.само,който е имал и двата вида клими ,може да разбере за какво иде реч.
idunno - специалист
Пълни глупости.Дефрост е режим на машината, който трае определено време, НО се включва при определени причини.Погледни си домашния хладилник за справка. :) И стига вече с това, че новото е по-лошо от втората употреба,защото точно при климатиците не е така.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 33

Тема "За всички тези които се чудят каква марка климатик да купят!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: