Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
filmatoplo - майстор
Сега ще опиша една система с ТП въздух -фреон -въздух .Машина Гудман вън и климатична касета в мазето от нея вече въздуховод се качва на тавана и се разпределя до всяка стая , а въздух взима от коридора до входната врата .И какво се получава - касетата взима въздух от коридора и го нагнетява в стаите .Не ми изглежда правилно само да се нагнетява в една стая .Така ли е , и как е трябвало да стане - май с двоен въздуховод до всяка стая.Коментар . :)
vanko68 - специалист
Възможно е на вратите долу ниско да се поставят т.нар.трансферни решетки,които да пропускат налягането от стаята към коридора.Така коридора се явява втория въздуховод-смукателния.Често се прави с цел спестяване на материали и труд,и е лесно за изпълнение.
filmatoplo - майстор
В случая няма отвори а стабилни уплатнени врати , да же има монтирана камина с въздуховоди пак по същия начин във същата къща - взима въздух от един хол и праща на 4 спални на др етаж . :wink: .

Тема "Съвет за термопомпена вентилация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: