Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
solo5 - майстор
Във входа където живея са взели решение на общо събрание всеки притежател на климатик да отвежда конденза по тръбен път.
Неприятно е като се покажеш през терасата и отгоре ти да е капчук, затова и аз съм за такова решение.
Проблема е че елиминирах отворите на канализацията на терасата по ред причини :roll:
Възможностите са следните:
- с PVC тръби да изградя трасе като това на снимката по-долу, като конденза се оттича по тръбен път от ет.5 до ет.1.
Тръбите ще привържа с кабелни превръзки (свински опашки) до ет.1

Изображение

- другият вариант е така изградената инсталация да я свържа с канализацията на комшиите под мен
Изображение

Въпрос: Трябва ли да използвам някаква изолация на тръбите, за да не замръзнат през зимата?

P.S. Всякакви идеи са добре дошли. Ще избера най-добрата за мен :roll:
velsi - Почетен майстор
Каквото и да използваш през зимата ще замръзне. Няма начин просто. Пък и през зимата не капе от същото място, от което капе сега.
sasooooooooo - "специалист"
От къде капе зимата?
solo5 - майстор
velsi написа:
Каквото и да използваш през зимата ще замръзне. Няма начин просто.
какво да правя тогава? :?
ако сложа тръба с по-широк диаметър няма ли да е по-добре (ф40 или ф50)
въртеше ми се идеята да пуснем магистрални тръби ф40 или ф50 и всеки да се върже за тях, ама съм почти сигурен, че няма да мога да ги убедя хората тук :?
като гледам никой не си дава зор да прави нещо, та няма да бързам докато не измислим нещо добро :?
Последна промяна от solo5 на пет сеп 03, 2010 10:11 pm, променено общо 1 път.
sasooooooooo - "специалист"
Ако упреш до височинни услуги, нали знаеш кой ще ти препоръчам? :)
solo5 - майстор
а да, как да не опра и до височинни услуги за една тръба :-D
velsi - Почетен майстор
solo5 написа:
От къде капе зимата?
Капе директно от дъното на кутията на външното тяло. То (дъното) е оформено като тавичка и има отвор. От там капе. За този отвор има предвиден пластмасов щуцер, но рядко монтажниците го слагат, защото той замръзва. Слагането на каквато и да е тръба или маркуч допълнително утежнява положението. Сега, през лятото, капе от дренажния маркуч, който иде от вътрешното тяло.
sasooooooooo написа:
ако сложа тръба с по-широк диаметър няма ли да е по-добре (ф40 или ф50)
На един климатик преди години бяхме сложили метален улук от ламарина с голям наклон и сечение сигурно 15х15 см. Това нещо през зимата се пълнеше до горе с лед, почти по цялата му дължина от 3 метра!
solo5 - майстор
velsi написа:
На един климатик преди години бяхме сложили метален улук от ламарина с голям наклон и сечение сигурно 15х15 см. Това нещо през зимата се пълнеше до горе с лед, почти по цялата му дължина от 3 метра!
а аз си мисля да правя тръбен път с дължина на магистралата 15м + 5м разклонения и ф40 - явно няма да стане :?
velsi - Почетен майстор
Може да стане, но само за лятото.
piron45 - майстор
Колега, за летния конденз най лесно си пусни ППР тръби и въпроса се решава. Пък зимата няма много хора стоящи по балконите на студа.

Тема "Отвеждане на конденза от климатик?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: