Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
kaspar4o82 - специалист
Здравейте съмишленици имам една идея за повишаване на СОР термопомпата.
Климатика е Fujitsu 24 топля 90 кв с панелни радиатори с разход около 12-28kw за 24 часа.
Идеята ми е да направя кожух зад климатика със отвори за две алуминиеви тръби за вентилация ф350 мм,които тръби ще са дългиоколо ~10 метра и да са заровени на 80 см под земята като само края е над повърхността п
Така искам да повиша температурата на постъпващия въздух към климатика като използвам топлината на земята.
Благодаря за отделеното внимание
шоп - майстор
80 см е много малка дълбочина. Земните серпентини обикновенно се полагат около 2м под земята.

2 тръби Ф350 дълги по 10м също е много малко. Бързо ще замразиш слоя земя около тръбите и климатика ще кипи в голям минус.

Пневматичното съпротивление на тези тръби ще товари вентилатора и дебита на въздух ще намалее. И това ще допринесе негативи.

Защо не помислиш за една наистина земна серпентина?
kaspar4o82 - специалист
съб дек 21, 2019 7:56 amшоп написа:
80 см е много малка дълбочина. Земните серпентини обикновенно се полагат около 2м под земята.

2 тръби Ф350 дълги по 10м също е много малко. Бързо ще замразиш слоя земя около тръбите и климатика ще кипи в голям минус.

Пневматичното съпротивление на тези тръби ще товари вентилатора и дебита на въздух ще намалее. И това ще допринесе негативи.

Защо не помислиш за една наистина земна серпентина?
Мислил съм за всичко казано от Вас
Мерил съм температурата под земята. От 60 см надолу температурата е еднаква и на 80 и на 150 см
Ако преодолея съпротивлението на тръбите по дължина и диамерър си мисля че само ще подобря работата на климатика няма да я влоша защото постъпващия въздух по метода който казвам само може да му се повиши температурата.По студен не може да стане
1115 - специалист
съб дек 21, 2019 10:02 amkaspar4o82 написа:
съб дек 21, 2019 7:56 amшоп написа:
80 см е много малка дълбочина. Земните серпентини обикновенно се полагат около 2м под земята.

2 тръби Ф350 дълги по 10м също е много малко. Бързо ще замразиш слоя земя около тръбите и климатика ще кипи в голям минус.

Пневматичното съпротивление на тези тръби ще товари вентилатора и дебита на въздух ще намалее. И това ще допринесе негативи.

Защо не помислиш за една наистина земна серпентина?
Мислил съм за всичко казано от Вас
Мерил съм температурата под земята. От 60 см надолу температурата е еднаква и на 80 и на 150 см
Ако преодолея съпротивлението на тръбите по дължина и диамерър си мисля че само ще подобря работата на климатика няма да я влоша защото постъпващия въздух по метода който казвам само може да му се повиши температурата.По студен не може да стане
Е да де, няма да се понижи температурата на постъпващият въздух, но ще се увеличи съпротивлението и от там разхода на ел. енергия. Просто няма никакъв смисъл това упражнение.
dilait19 - специалист
съб дек 21, 2019 4:10 amkaspar4o82 написа:
Здравейте съмишленици имам една идея за повишаване на СОР термопомпата.
Климатика е Fujitsu 24 топля 90 кв с панелни радиатори с разход около 12-28kw за 24 часа.
Идеята ми е да направя кожух зад климатика със отвори за две алуминиеви тръби за вентилация ф350 мм,които тръби ще са дългиоколо ~10 метра и да са заровени на 80 см под земята като само края е над повърхността п
Така искам да повиша температурата на постъпващия въздух към климатика като използвам топлината на земята.
Благодаря за отделеното внимание
Весела Коледа и от мен. Защо не пробваш с десетина вертикално разположени "тръба в тръба" и всичките паралелно свързани към радиатор от камион на пример, поставен зад питата на външното тяло? :?
a_stoev - майстор
Дебита на въздуха.... Трябва отделен вентилатор.

Тема "Правена термопомпа земя-въздух-вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: