Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Alfa_D - специалист
Здравейте,
Имам две много малки стаи 3х3 м и 3.5х5 м.
1. Какви климатици и с каква мощност да избера за тях?
2. Вярно ли е, че външното тяло трябва да е разположено по-ниско от вътрешното?
3. Има ли смисъл да купувам вътрешен климатик поне за малката стая (9 кв. м.)? Трябва ли някаква тръба да излиза навън, защото видях нещо с диаметър около 110 мм.
7000BTU или т.н.- 20
пример ................
За пръв път виждам да се предлага и по малък- 15ска - 5000BTU
https://vimax.bg/invertorni-klimatici/i ... 0-btu.html
И аз се записвам за темата, защото съм в процес на умуване :) Мисля за стая с 8.5 кв. м, която е офис, да си взема мобилен климатик, но не знам дали е най-удачният вариант.
silent - майстор
В 12 кв. стая имам 7ца Дайкин Сенсира работи добре. Ти си за седмици.
Имам още две 9ки и една 12ка. 9ките са боклуци все едно са различна марка от останалите. Поради това не препоръчвам Дайкин незвисимо кой модел .
Не е вярно че външното трябва да е по ниско. Може да е по високо. Може да е по ниско тръбите да отидат на тавана след което да слязат по-ниско до вътрешното тяло. Вариации за монтаж много.
Дори за по малката стая бих препоръчал 5ца.
Поне аз бих избрал такъв.
За две стаи по 14м2 съм взел по една 7-ца. Очудващо Сенсирата се справя, като отоплява и коридор. За Даймънта е просто шега.
Alfa_D - специалист
Стените са направени с гипсокартон, закрепен с профили, с други думи - има около 3-4 см въздушна междина между картона и бетона.
Ако вътрешното тяло тежи около 7-9 кг, ще издържи ли гипсокартонът или трябва да се търси друг начин за монтаж?
Притеснявам се, че ще сложат два дюбела за гипсокартон, колко да захванат тялото и после се оправяй сам.
Имам една лампа върху стената вече - след 2-3 седмици започна да се клати и то все повече :-)


При неистово желание за сигурност бих транслирал опорите към профили или таванната плоча.
silent - майстор
Има дюбели за картон. Не им знам името едни пластини се отварят зад картона и държат добре, плюс това тялото е компактен товар близо до стената и дори със 7,8 охлюва мисля ще се държи без проблем.
MamaMy - майстор
Никакви дюбели няма да издържат. Има постоянни вибрации и посоката на силата е на срязване. Аз бих монтирал шпилки в бетона и на тях нанизани тръби (дистанционери). Всичко друго ще е времянка. Още повече тези отварящите се дюбели. Те са за таван.
Ал_ - специалист
МамаМу, такъв тип дюбел няма ли да издържи? https://stroymarket.bg/produkt/%d0%bc%d ... %be%d0%bd/
Масово се монтират аспиратори така. Аз лично, без да му мисля - директно носещата шина в профилите, както и Трифонов казва, дори и без конструкцията да е подсилвана в частта за монтаж

Тема "Климатици за малки стаи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: