Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
pavelvasilev - специалист
Здравейте искам да си купя климатик главно за ОХЛАЖДАНЕ имам парно за отопление,и съм се спрял на тази марка Стибел Елтрон 9-ка 1400лв без монтажа + 150 лв. какво мислите за марката че изобщо не е популярна за КЛИМАТИЦИ а за бойлери и т.н. ?
Последна промяна от pavelvasilev на пет фев 29, 2008 1:28 pm, променено общо 1 път.
EDI - майстор
За охлаждане ще ти свърши работа който и да е модел климатик.Това е умопомрачителна цена за климатик с неизвестен произход/ най-вероятно е бренд, произведен в Китай./За тези пари ще си вземеш марков инвертор на ФУДЖИ и ФУДЖИЦУ/09LCC/.Колко кубика е помещението.По-добре си вземи МИДЕА.Китайска маркова машина, здрава, рядко се "чупи".
pavelvasilev - специалист
EDI написа:
За охлаждане ще ти свърши работа който и да е модел климатик.Това е умопомрачителна цена за климатик с неизвестен произход/ най-вероятно е бренд, произведен в Китай./За тези пари ще си вземеш марков инвертор на ФУДЖИ и ФУДЖИЦУ/09LCC/.Колко кубика е помещението.По-добре си вземи МИДЕА.Китайска маркова машина, здрава, рядко се "чупи".
Значи говорих с търговеца въпросния климатик струва 1000лв 9-ката и е произведен в Унгария,как мислиш...?
EDI - майстор
Не, не си вземай.Както казах, за охлаждане работа върши всеки климатик, дори и най-скапания модел.За 1000 лева без монтаж можеш да си купиш китайски инвертор на ХИТАЧИ, модела Е10Н2.здрава машина ,тиха, топли перфектно в студа/тази зима при -17 и почти 100% влажност работи безгрешка/, за охлаждането да не говорим.За охлаждане можеш, в замисимост от кубатурата ти, да си вземеш свястна машина за около 500-600 лева без монтаж.
pavelvasilev - специалист
EDI написа:
Не, не си вземай.Както казах, за охлаждане работа върши всеки климатик, дори и най-скапания модел.За 1000 лева без монтаж можеш да си купиш китайски инвертор на ХИТАЧИ, модела Е10Н2.здрава машина ,тиха, топли перфектно в студа/тази зима при -17 и почти 100% влажност работи безгрешка/, за охлаждането да не говорим.За охлаждане можеш, в замисимост от кубатурата ти, да си вземеш свястна машина за около 500-600 лева без монтаж.
Какво мисилиш за конвексионален климатик Панасоник 12-ка безшумен бил много,за цена 870 лв без монтажа 130 лв бил мн добър предимно за охлаждане както искам и е с клас А икономичен? Също така ще съм ти много благодарен да ми препоръчаш към коя фирма или магазин да се обърна за конкретния модел климатик и монтажа? За София става въпрос :?:
EDI - майстор
Не си вземай ПАНАСОНИК, дори и конвенционален.Вярно, че ще олажда, но зимата на -5 или ще замръзне здраво или няма да топли, защото нормално работи до тази температура.Освен това, ПАНАСОНИК не е това, което беше до преди 4-5 години.Сега е останало само името.Сервиза на К&К е пълен с машини ПАНАСОНИК с повредени компресори.Не мога да ти препоръчам магазин или монтаж, защото не съм от София.Но на теб ти трябва евтина, здрава машина.
pavelvasilev - специалист
EDI написа:
Не си вземай ПАНАСОНИК, дори и конвенционален.Вярно, че ще олажда, но зимата на -5 или ще замръзне здраво или няма да топли, защото нормално работи до тази температура.Освен това, ПАНАСОНИК не е това, което беше до преди 4-5 години.Сега е останало само името.Сервиза на К&К е пълен с машини ПАНАСОНИК с повредени компресори.Не мога да ти препоръчам магазин или монтаж, защото не съм от София.Но на теб ти трябва евтина, здрава машина.
Ок значи за моите 25 квадрата ще ми свърши добра работа климатик Мидеа 12-ка конвенционална или инверторна?С сигурност ще е Мидеа особено като и дават 3 години гаранция в Техномаркет люлин ?

Тема "Мнение климатик само с цел охлаждане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: