Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
gecata82 - специалист
Здравейте хакери :o . Имам много сериозен проблем с един вирус. Закачих го преди два дни през скайпа( приятел ми изпрати някакви щуротии и накакъв линк за Благоевград, града в който живея, и аз от любопитство го отворих).Познайте какво стана след това- първо се скапа скайпа(свалих си нов), след това почнах да пращам автоматично собщението с гадният линк на всичките ми абонати(заразиха се още 2-3 докато им кажа за какво става въпрос) и за капак на всичко това не мога да си активирам антивирусната програма нито пъка да си сваля нова понеже когато се опитам да сваля нова ми затваря старницата автоматично. Та вапроса ми е някои знае ли лесен начин да махна вируса или направо да си преинсталирам наново уиндолса. Благодаря ви предварително :)
tokuro40 - специалист
пре-инсталирай направо
sstefanov - майстор
Използвай Линукс!
resco - специалист
Да живеят "хакерите"! Така се оправя всичко - преинстал или линукс! Не обърквайте човека бре хора!
Първо има някокло варианта да си помогнеш! Единият който ми се струва по-лесен и удачен е да върнеш системата към по-стара дата, ако не си забранил тая опция ще е много добре!
Друг вариант е да си изтеглиш ERD Commander от някой торент тракер, да го запишеш, да заредиш компа през него и от там да се опиташ да оправиш проблема.
И последно - ако си успял да идентифицираш кой точно е вируса - като име, потърси в добри стар дядо гугъл да видим той какво знае!
Успех!
LZ - специалист
Закачаш диска на друг компютър с актуална антивирусна програма и го лекуваш.
Бай Член - специалист
gecata82 написа:
Здравейте хакери :o . Имам много сериозен проблем с един вирус. З.... Та вапроса ми е някои знае ли лесен начин да махна вируса или направо да си преинсталирам наново уиндолса. Благодаря ви предварително :)
ТУК има описано как може да си помогнеш.
Мисля, че ще се справиш и без преинсталация.
bobykafe - специалист
LZ написа:
Закачаш диска на друг компютър с актуална антивирусна програма и го лекуваш.
Единствения правилен отговор.... за питащия
petromaniq - специалист
Ами, ако после му се скапе уиндоуса? И аз имам някакъв троянец дето Нод 32 ми надува главата при всеки старт, и ми казва, че не може да го изтрие или ако - то някои програми може и да не работят. Добре, че за сега други въртели няма - джама си работи без грешка.
bobykafe - специалист
Не ми се щеше да го казвам, ама от това си изкарвам хляба :)

Тема "сериозен проблем с вирус на компа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: