Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
bullet - специалист
Абе вентилаторите тръгват, ама виндовса не се зарежда, докато не го затопля :?
Johny - майстор
bullet написа:
Абе вентилаторите тръгват, ама виндовса не се зарежда, докато не го затопля :?
Няма логика дефектни елементи да го бавят толкова много. Най лесното е да си запишеш един Live CD и да видиш има ли разлика. Тук http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=62177 пише как става. Ако има подобрение, в което съм 95% убеден, просто преинсталирай Уиндоуса.
След дълга работа в него се натрупват грешки, остатъци от програми и какво ли още не. Трябва си подръжка - почистване на регистрите, временните файлове и дефрагментиране. Понякога и това не помага и просто преинсталираш.
Успех!
С 2 леви - специалист
Аз си мисля за спекъл хард или цд/двд (прах, стара втвърдена смазка по лагерите, луфтове от много работа,...) и захранването кляка заради по-големия товар и изключва. Най-лесно за проба е да се разкачи захранването на харда и цд-то и да се види кой е виновника, като се закачат един по един.
Johny - майстор
С 2 леви написа:
Аз си мисля за спекъл хард или цд/двд (прах, стара втвърдена смазка по лагерите, луфтове от много работа,...) и захранването кляка заради по-големия товар и изключва. Най-лесно за проба е да се разкачи захранването на харда и цд-то и да се види кой е виновника, като се закачат един по един.
Виждал съм компютри от игрални зали с 1 тон прах и пак работят. Чак пък смазката да се спече......... :? :? :?
petromaniq - специалист
Смазка няма да спече - иначе производителите щяха да ги продават заедно с такаламит :-D . Но виж, някои лоши сектори може и да са се понавъдили. Само не е ясно кои лампи му светят на bullet и кое нагрява с духалката :?. И защо досега не се вслуша за съветите за Live CD ?
bobykafe - специалист
Абе вие не знаете ли, че капацитета на кондензатора зависи от температурата???
petromaniq - специалист
Като зависи от температурата, защо му се рестартира компа или капацитета/темп. е параболична зависимост ?
bai_bradyra - специалист
bullet написа:
Имам следният проблем от известно време: при стартиране компютъра се бави доста време, около 5-10мин. Отварях го, чистих го, намествах всички връзки, но никакъв ефект. Случайно насочих духалка към него и веднага се включи. След това обаче започна да се появява друг проблем - започна сам да се рестартира и още след старта се появява надпис, че иска буут от CD. Нито може да се изключи нито да се рестатритра, само от контакта. След това започва да работи нормално... до следващия път. От какво може да е :?
Мисля, че ти се скапва ОС. Това е за теб: http://softvisia.com/download.php?view.1023
Lazy_666 - специалист
Най-удачно е да разкачи всички кабели от захранването като остави само кабела към дънната платка.
Да го включи и да изчака докато му изквичи, че няма откъде да буутне.
След това да закача едно по едно и да буутва със всяко ново устройство.

Според мен харда е дал леко фира (щото червения диод свети нонстоп в началото), ама това си е моя догадка.
zxzx1 - помощник
СМЕНЯЙ ХАРДА ПРИЯТЕЛЮ АЗ ТАМЪН ПРЕТЪРПЯХ ТАКЪВ ПРОБЛЕМ С МОЯ :-D :-D :-D

Тема "Проблем със стартирането на компа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: