• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
williamdark - помощник
Здравейте!
Нуждая се от помощ във връзка с боядисването на новия ми дом. Става въпрос за новопостроена тухлена сграда. Съвременното строителство върви с твърде бързи темпове, и в стените има още твърде много влага.. Стандартно се боядисва с латекс, но ме предупредиха че така запечатвам влагата у дома.. в което има голяма логика. След това решх да сложа вар.. но ме разубедиха...
Дайте съвет - или поне наска!
Благодаря ви ! :?:
velsi - Почетен майстор
Че какво и е лошото на варта? Аз бих сложил. След време като изсъхне всичко мисля, че може латекса да се сложи върху нея.
williamdark - помощник
Други специалисти казват че за да сложиш нещо трябва да се стърже...и да се мие - което хич няма да ме зарадва след 2-3години , защото ще слагам скъп кухненски бокс, които има грапави стени (някакви модерни материали) и като се набие с праха незнам как да го почистя..
Абе лутам се ужасно - за това пиша тук...че не остава много време и жената ме притиска...
masteradmin - майстор
Аз навремето бях взел едно помещение на гола тухла и за 2 седмици трябваше да му направя ремонт. Първо с една бругада цигани го измазахме с пясък и вар и изправихме стените. След 2 дни шпакловахме с гипс. И след още 2 боядисах с латекс като докато боядисвах се стичаше вода от стената от конденз - толкова влажно беше. Завършихме го навреме това беше преди 4 години и да ви кажа чесно нито латекса е мръднал нито се е появил мухал. Според мене по важно е след като свършиш с ремонта да проветряваш по често.
williamdark - помощник
то и сега се проветрява - пазача на сградата съм го подкупил и отваря и затваря редовно 2те стаи от които се състои основно апартамента..реално основното ми притеснение е външната стена(която е само една-прозорцитеса там) тъй като там имам ПВЦ дограмаи реално там се образува конденза.Стената е запечатана с фибрани и т.н и неможе да дища.. ще ми връща влагата в стаята...
EDI - майстор
Фибран на нова сграда?? :x Предлагам ти да застреляш майсторите или който го е измислил това нещо.Дано не съм лош пророк, но мисля, че след време ще имаш проблеми с вече затворената от фибрана влата.
Osiris - специалист
Проветрение му е майката отваряйте да става течение :?
williamdark - помощник
вчера се срещнах с едми "майстори" бояджии. Те казаха да слагам латекс и да не се притеснявам.. е аз продължавам да се притеснявам. Все пак ходя да проверявам дали преоветряват.. Мислих дълго и накрая реших да тегля една 'майсторска" и да мятам латекса..

Препоръчаха ми някакъв грътски.. нещо с Y..искаше ми се боята да има ензими против мухъл.. ама като попитам ми се смеят нещо.. та някой може ли да разясникакво е смешното ?
tuninghuman - специалист
с какво да боядисам/белна таван на баня??? Латекс? Антибактериални смеси кви има? Бяла вар?
williamdark - помощник
аз моя го замазах и си сложих окачен таван и стана чудно. Но на нашите в старото жилище го боядисах с водоустойчива боя някаква на оргахим беше. Лятото го правих и още няма проблем. Ако не търсиш естетика , номера с варта също е решение ..както се спомена по горе.
--едит.
ако си го правиш за теб , за живеене се замисли сериозно за окачен таван. Не е супер скъпо но много отваря банята .. прави я просторна и светла. Аз сложих армстронг платна. година и половина нямат мърдане.
  • 1
  • 2

Тема "Боядисване на влажни помещения - с какво?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: