• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
i--v--o - специалист
Здравейте.
Какъв грунд ще ми препоръчате? Стените са от гипсокартон. Има ли смисъл да вземам скъп грунд на Levis или да грундирам с какъв да е, но два пъти? Ако се мине само веднъж с евтин грунд, след това боята прозира (от личен опит).
Благодаря предварително на отзовалите се :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Дали ще прозира боята, зависи от боята.
Грунд се полага на един слой.
Най-добре е грунд да е същата марка/серия като боята.
Често не грундираме.
Малко ми е странен личният ти опит. Би ли споделил по-подробно, моля.
i--v--o - специалист
n_a написа:
Дали ще прозира боята, зависи от боята.
Грунд се полага на един слой.
Най-добре е грунд да е същата марка/серия като боята.
Често не грундираме.
Малко ми е странен личният ти опит. Би ли споделил по-подробно, моля.
Миналото лято помагах за боедисването на един апартамент със стени от гипсокартон. Грундирахме с някакъв евтин грунд (розов, разреждаше се 1:10) изчакахме около 3 часа да изсъхне, след това боядисвахме с боя Levis - две ръце. Цветовете бяха светли и на стените срещу прозорците боята прозираше и се виждаха белите ивици, където са замазвани снадките на гипсокартонените плоскости. Сега дойде време и аз да боядисвам и не искам да прозира по същия начин... Дадоха ми съвет да грундирам два пъти или един път с грунд и след това с бяла боя преди цветното боядисване, особено ако ще боядисвам със светла боя.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ясно.
Тези грундове са за изравняване на попиващата способност на основата. Не ми е ясно как искаш да ти изравни цветово.
за изравняване на плътност или цвят се ползва друг грунд. Обичайното е за изравняване на цвят да се грундира с разредена боя.
Другото важно нещо е че, ЛЕВИС ИЛИ ДЕКО ИЛИ КВО-ДА-Е са марки, а не продукт. Една марка, поддържа някакво качество на производство. Друго нещо е плътност на боя. Направи си един малък есперимент и в СПЕЦИАЛИЗИРАН магазин разпитай за плътност на база на тонирана боя. И ще се шашнеш колко различни плътнсоти има. За някои бой си препоръчват плътен оцветен грунд отдолу.... и тн и тн...
Този на когото си помагал в боядисването е бил ебаси бояджията.
Значи конкретно за твоя случай. Кажи каква ти е боята, за да ти предложим начин на нанасяне. Не зависи от тоналност, бяла, зелена, светла, тъмна.
и 5 ръце да минеш с levis, пак ще се виждат снадките. по добре supercolor на oikos. аз лично така бих направил. какъвто и да е латекс, само не levis. uspeh
IJAN - специалист
pit_kk написа:
и 5 ръце да минеш с levis, пак ще се виждат снадките. по добре supercolor на oikos. аз лично така бих направил. какъвто и да е латекс, само не levis. uspeh


И защо така реши за Левис.За снадките на гипскартона - ако не са шкурнати както трябва ще си личат.То затова се удря една ръка боя и ако има забележки по снадките се оправят.
tokuro40 - специалист
или да шпаклова тънко изцяло с "SHEET ROCK" след това да изшлайфа , грунд от същата марка като боята :!: :!: :!:
Spokoiniq - майстор
Чуден материал е шийтрока, ама много работа, по-добре тониран грунд.
georosi - специалист
Грунда,според мен е добре да е бял-на Мегахим или на JBS-Изолак.Така се вижда най-добре дали има някакви пропуски.Ако е от безцветните,всички корекции ще излязат едва след първата ръка на латекса.
ijan, защото съм го правил. и това според мен е най-смешната боя която съм виждал.
  • 1
  • 2

Тема "Грунд за гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: