• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
След боядисването на тавана се образуваха светли и тъмни петна. Основата то гипсокартон е шпаклована със стаен гипс, зашкурена с шкурка 220, грундирана с грунд на Оргахим-Русе/10:1/ и боядисана с латекс на Оргахим/ три ръце/. От къде е възникнал проблема и как може да се коригира. Предварително благодаря на всички отговорили.

Прикачен файл

Заснемане3.JPG
Заснемане3.JPG (34.31 KиБ) Видяна 11772 пъти

Прикачен файл

Заснемане4.JPG
Заснемане4.JPG (32.61 KиБ) Видяна 11772 пъти
sasooooooooo - "специалист"
Явно при доста хора ни се е получило така. За мен това е от боята.
Наскоро имаше подобна тема и решението беше старателно разбъркване на боята с бъркалка преди нанасяне за по-дълго време.

При мен.
Последна промяна от sasooooooooo на нед май 16, 2010 6:01 pm, променено общо 1 път.
BAlexandrov - специалист
Грунда за какво разреждане го дават?
Боята е разбъркана, грунда е разреден по предписание на производителя 10:1, мисля, че всичко съм изпълнил както трябва,но това е резултата :?
BAlexandrov - специалист
Можеш да направиш рекламация...
pavkatay - майстор
BAlexandrov написа:
Можеш да направиш рекламация...
ако ти си производител ще повярваш ли че 'всичко е направено както трябва' :? . аз си мисля, че му трябва още една ръка с добре разбъркан латекс
BAlexandrov - специалист
Знам за случаи на рекламация на производител на латекс, но друг. Естествено, че не можеш да докажеш проблема, но обикновено си държат на името достатъчно, за да дойдат и дадат съвет или материал за дооправяне.
Мисля да грундирам и да боядисам с тонирана боя на Оргахим.
Армагедон - специалист
я да видим валяка :?: какво е покритието при отсичането с четката ??
Откакто се опарих с грундирането със "заводски грунд" ( основата стана като стъкло - писал съм за проблема някъде из форума ) си правя първата ръка 6 до 8 към едно независимо от марката на латекса и нямам проблеми. Е еееее с Левиса незнам :| :?:
BAlexandrov - специалист
При мен на тавана имаше подобен проблем - стария латекс жълт и мръсен от цигари, новия бял и без грунд, но на 5тата ръка се отказах да го правя бял - избиваше жълтеникава мръсотия на петна. Тъй като стените са жълти, сложих съвсем малко жълто и в бялото за тавана и вече покри равномерно и си седи бял спрямо стените.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Проблем с боядисването на гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: